نام پروژه : کابینت پولیشی
زمان اجرای پروژه : 1401/10/11
توضیحات :

در اصل کابینت پولیشی کابینتی است که بدنه آن از رنگ جلا ساخته شده باشد. و رنگ آن؛ به صورت لایه ای شیشه ای به ضخامت سه میل بر روی بدنه مورد نظر قرار می گیرد. کابینت پولیش از دسته کابینت های نئوکلاسیک می باشد. شما مشتریان عزیز باید قبل از طراحی و اجرای آن پلان مورد نظر خود را با توجه به طراحی منزل خود انتخاب کنید. کابینت انزو (کابینت نئوکلاسیک) اولین بار توسط شرکت آمریکایی zentique در نیوجرسی تولید شد. در واقع می توان گفت انزو یک نام تجاری برای محصول این شرکت است. که ابتدا توسط واردکنندگان ایتالیایی به ایران وارد شد. و به دلیل قیمت بالای کابینت های وارداتی، تولیدکنندگان ایرانی اقدام به تولید این کابینت ها در ایران کردند.همانطور که میدانید: افرادی که به دلیل شهرت شرکت ها را در سراسر جهان رهبری می کنند; آنها همان محصول را با نام تجاری آن می شناسند و با آن نام به آن اشاره می کنند. مانند: دستگاه فتوکپی برای دستگاه کپی، اتود برای مداد یا دلستر که برای نوشابه استفاده می شود. دقیقاً همین اتفاق در مورد طرح برند انزو افتاد. به همین دلیل ممکن است تمامی محصولات ساخته شده توسط سایر شرکت ها و تولیدکنندگان ایرانی باشد. 

Image

کابینت پولیش چیست؟

شاید برای شما هم چنین سوالی پیش بیاید که کابینت پولیش از چه ماده ای ساخته شده است؟ کابینت پولیش به سبک Enzo Brain از ورق ام دی اف خام ساخته شده است. این ورق ها در سایزهای 25 و 40 میلی متری موجود می باشند. و بر روی دستگاه های CNC به سلیقه مشتری و طرح منزل شما به صورت ساده و یا با ابزار اچ حک شده است. اما همانطور که میدانید در تمام کابینت های تولید شده تفاوت وجود دارد و فضای داخلی کابینت ها در انواع یکسان است و همه چیز از ام دی اف با روکش سفید ساخته شده است. و این مشکل برای کابینت های انزو (کابینت نئوکلاسیک) نیز مطرح است.

Image

کابینت رنگ پولیشی

در کابینت رنگ پولیشی به دلیل افزودن رنگ جلا; ضخامت صفحات دو تا سه میلی متر افزایش می یابد. و این باعث می شود ورق های ما بسیار قوی تر از قبل شوند. و به هیچ دلیلی مثل فشار تاب نمی خورثد. مزیت دیگر کابینت پولیش این است که; آنها در اثر ضربه احتمالی آسیب نخواهند دید. زیرا خمیر پولیش استفاده شده پس از سفت شدن مانند یک چسب سخت عمل می کند. و سطوح به هیچ عنوان فرورفتگی ندارند. موضوع بعدی مقاومت این کابینت ها در برابر آب است. زیرا علاوه بر این رنگ لاک تمام سطح را با ضخامت زیادی می پوشاند. همچنین در این کابینت تمامی سطوح لبه های کار به رنگ در می باشد. به یک معنا، مواد پرداخت در همه آثار گنجانده شده است و در این صورت آب به داخل کابینت نفوذ نمی کند. در همه حال شما این کابینت را سفید می بینید بنابراین با انتخاب این سبک آشپزخانه شما بزرگتر به نظر می رسد. همچنین چون این رنگ جزو رنگ های مادر است به راحتی می توانید وسایل آشپزخانه را با این کابینت هماهنگ کنید. این نوع کابینت برای همه شرایط آب و هوایی حتی آب و هوای مرطوب مناسب است. و این مشکل ممکن است برای اکثر مناطق ایران که از این مشکل رنج میبرند خبر خوبی باشد. به طور کلی، این کابینت ها در برابر اشعه خورشید هستند; دمای سطح؛ لکه های نفتی؛ انواع روغن و ... کاملا ضد خش و ضربه هستند.

Image

کابینت پولیشی رنگی

به خاطر داشته باشید که کابینت پولیشی رنگی  خاص ترین نوع  برای اجرا هستند. به دلیل نیاز به محیط ایزوله و حساسیت بالا؛ تولید آن بسیار کم است و قیمت آن بسیار بالاست. اما با تمام آنچه گفته شد همچنین علاقه مندان زیادی دارد.در انتها به مرحله بعد که مربوط به رنگ جلا داده شده است می رویم و با توجه به حساسیت این مرحله بیشتر در مورد اینکه کابینت پولیش در رده کابینت نئوکلاسیک چیست صحبت می کنیم. استفاده از رنگ جلا یکی از تکنیک های اصلی در زمینه نقاشی است. زیرا رویه های اجرایی پیچیده ای دارد. ابتدا باید ماده خمیر مانند پولیش را با کمک تینر روغنی به مایع تبدیل کرد. و سپس با ابزار مخصوص روی سطح کار رنگ اسپری کنید. کار با رنگ در مرحله اول پاشش رنگ روی سطح مورد نظر انجام میگیرد. این را چندین بار تکرار می کنند. به همین دلیل عملیات پاشش رنگ باید روی سطحی کاملاً هموار انجام شود. در مرحله اول، پس از خشک شدن، رنگ با سمباده نرم مالیده می شود. و سپس برای بار دوم عملیات رنگ پاشی را انجام می دهند. به طوری که ضخامتی در حدود سه میلی متر به قطر سطح مورد نظر اضافه شود. 

قیمت کابینت پولیشی

از آنجایی که متریال اصلی این سبک یک ورق ام دی اف به ضخامت 25 میلی متر است. و این مقدار از قطر ام دی اف کابینت های دیگر بزرگتر است (شانزده یا نهایتاً هجده میلی متر). این دلیل روشنی برای افزایش قیمت کابینت پولیشی است. همچنین استفاده از رنگ سفید براق در این نوع کابینت; دلیل بعدی افزایش قیمت است.همانطور که در قسمت های قبلی اشاره کردیم، کابینت های پولیش شده قیمت بیشتری نسبت به کابینت های موجود در بازار دارند. اما به چه دلیل؟
زیرا فرآیند ساخت آنها پیچیده و زمان بر است و نیاز به تجهیزات گران قیمت زیادی دارد. ضخامت ام دی اف استفاده شده در این کابینت ها نیز متفاوت است. حتما تا به حال متوجه شده اید که کابینت های پولیش شده با اسپری تولید می شوند. بنابراین لازم است تمامی مراحل کار در شرایط ایزوله و به دور از هرگونه آلودگی و گرد و غبار انجام شود. بنابراین تامین چنین فضایی کار را برای سازندگان این کابینت ها سخت کرده و هزینه های اضافی را بر دوش آنها تحمیل می کند.

Image

بنابراین به طور کلی این شرایط سخت کاری و همچنین دستگاه های گران قیمت و تولید محدود این نوع کابینت ها در کنار هم کابینت های پولیش را به خاص ترین و گران ترین نوع کابینت تبدیل کرد. اما به طور کلی زیبایی و استحکام بالای این کابینت ها می تواند شما را برای اجرای آن ها متقاعد کند. پس اگر شرایط مالی برای این کار مساعد است و ظاهر آن را میپسندید، در فروش کابینت شک نکنید، زیرا آشپزخانه شما کاری بادوام و زیبا خواهد داشت. جالب است بدانید که رنگ پولیش را هم روی چوب طبیعی و هم روی ام دی اف خام می توان استفاده کرد، اما به دلیل ماهیت پرداخت کار (نبودن راه راه و بافت چوب)، ام دی اف خام بهترین انتخاب برای کاهش حجم هزینه خواهد بود. 

Image

جدیدترین کابینت پولیش

 پولیش به عنوان خاص ترین رنگ مورد استفاده برای چوب یا ام دی اف شناخته می شود. علاوه بر اینکه رنگ لاک دارای ظرافت های زیادی در فرآیند تولید است، هزینه اجرای آن نیز بالاست. به همین دلیل کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. پولیش که در انواع جدیدترین کابینت پولیش استفاده میشود کاربردهای زیادی در سطح عملکرد دارد، از جمله:
1. از بین بردن لکه و صاف کردن
با انجام صیقل کاری مناسب تمامی لکه ها و کثیفی های سطح از بین رفته و سطحی صاف به دست خواهیم آورد. زیرا با پولیش و ایجاد لایه روی سطح، تمام برجستگی ها و خراش های سطح را پر می کنیم.
2. جلوگیری از اکسیداسیون
علاوه بر این، پولیش به عنوان پوشش روی هر سطحی عمل می کند و سطح را در برابر اکسیداسیون و آسیب هوا مقاوم می کند.
3. تزئین و درخشش
از نظر ظاهری نیز پولیش در زیبایی سطوح تاثیر بسزایی دارد. زیرا آن را جلا می دهد و براق و براق می کند.
4. افزایش قدرت
پولیش حداقل 3-2 میلیمتر ضخامت بیشتری نسبت به سایر انواع سطوح دارد. از سوی دیگر، می دانیم که هر چه سطح مثلاً کابینت ضخیم تر باشد، مقاومت آن در برابر ضربه بیشتر است. پس با کوچکترین ضربه ای چروک و خم نمی شود.
5. ضد آب
سطوح صیقلی 100 درصد در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند. بنابراین می توانید به راحتی و بدون نگرانی آنها را بشویید. پولیش باعث می شود که سطح بدون توجه به جنس، یک دست و کاملاً در برابر نفوذ آب مقاوم باشد.
6. افزایش مقاومت در برابر ضربه
در نهایت، سطوح صیقلی در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند. خراش ها و ترک ها به راحتی روی سطح صیقلی ایجاد نمی شوند و در صورت ایجاد، قابل ترمیم هستند. این کابینت ها در برابر حرارت و نور مقاومت خوبی دارند و شکل خود را از دست نمی دهند.

Image

کابینت پولیشی براق

پولیش مایعی غلیظ و خمیر مانند است که روی سطوح مختلف مانند فلز، چوب، پلاستیک و غیره اعمال می شود. با کمک پولیش رنگی می توانید به راحتی عیوب هر سطحی را برطرف کنید و در عین حال ظاهری شفاف و زیبا به آن ببخشید. البته کاربرد پولیش تنها به منظور ایجاد شفافیت و زیبایی ظاهری نیست، بلکه از رنگ پولیش به عنوان لایه ای محافظ در برابر عوامل مختلف مضر مانند رطوبت استفاده می شود. علاوه بر این پولیش یکی از بهترین موادی است که می توان از آن برای بازگرداندن بافت آسیب دیده سطوح چوب استفاده کرد. عملکرد پولیش بسیار شبیه به کاغذ سنباده است و عمدتاً برای ایجاد سطوح صاف و صیقلی استفاده می شود. قابل ذکر است که رنگ لهستانی کاربرد وسیعی در تولید کابینت آشپزخانه در سبک های مختلف دارد. در طراحی و تولید کابینت پولیشی براق علاوه بر کابینت از پولیش نیز استفاده می شود. ما در مورد اینکه کابینت پولیش چیست صحبت کرده ایم، اما موضوعی که شما را به دانستن بیشتر در مورد کابینت پولیش ترغیب می کند نحوه ساخت آن است.

Image

برای ساخت کابینت پولیش ابتدا باید ورق ام دی اف به ضخامت 25 میلی متر را انتخاب کنید. ورق ام دی اف در اینجا به معنای ورق ام دی اف خام است. در مرحله بعد سطح ورق ام دی اف باید روی دستگاه CNC حک شود. طرح درب کابینت پولیش با توجه به طراحی سطح کار توسط دستگاه CNC شفاف و حکاکی شده است. مرحله بعدی رنگ آمیزی سطح کار است. در این مرحله رنگ پلی اورتان براق در چند مرحله بر روی سطح کار پاشیده و سپس سمباده می شود. این مرحله 3-4 بار تکرار می شود تا حدود 3 میلی متر از سطح کار با رنگ پوشانده شود. خیلی ها دنبال کابینت ساده و معمولی نیستند. آنها به دنبال انتخابی خاص و مجلل هستند. کابینت انزو دو نوع است: کابینت انزو با روکش پی وی سی و کابینت انزو با رنگ پلی اورتان. کابینت انزو با رنگ پلی اورتان به کابینت پولیش نیز معروف است.  کابینت پولیشی با ظاهری درخشان و براق یکی از جدیدترین و مدرن ترین طرح های کابینت آشپزخانه به شمار می رود. برای ساخت این مدل از کابینت آشپزخانه از پلی اورتان یا پلی استر و رنگ های پولیش استفاده می شود. با این رنگ ها به راحتی می توانید یک فضای آشپزخانه مدرن ایجاد کنید. در واقع باید بگویم که در این طراحی بعد از فونداسیون فرآیند پولیش صورت می گیرد و تا رسیدن به شفافیت مطلوب ادامه دارد.

نوشتن یک نظر

با درج نظر در سایت شما حریم خصوصی و شرایط استفاده را خوانده و می‌پذیرید
افزودن نظر
پروژه ها