نام پروژه : کابینت هایگلاس
زمان اجرای پروژه : 1401/10/11
توضیحات :

کابینت هایگلاس معمولا از ام دی اف سفید و قسمت های قابل مشاهده و درب های آن از ورق براق می باشد. ورق براق نسبت به ام دی اف روکش قوی تر و ضخیم تری دارد(البته در یک طرف ورق، در طرف دیگر ورق یک لایه نازک از PVC سفید است). کابینت های گلاس از نظر ظاهری بسیار براق تر و دارای طرح های متنوع و زیباتر از ام دی اف هستند. به عنوان یک قاعده، قیمت های گلاس بالاتر از ام دی اف است. 

Image

کابینت هایگلاس چیست

کابینت آشپزخانه هایگلاس از جمله کابینت های مدرن است . هایگلاس در واقع نوعی ورق است که هسته آن ام دی اف و روکش پلکسی از نوع پلاستیک است. معمولا برای کاهش هزینه، کابینت های "هایگلاس" را با یک لایه پلکسی در یک طرف می پوشانند. این لایه ظاهری براق و شفاف به کیس براق می دهد. به همین دلیل در سایر تجهیزات تزئینی نیز بسیار محبوب است.  پوشش این نوع کابینت  با براقیت بالا به دلیل قیمت مقرون به صرفه و پرداخت زیبا، به یکی از محبوب ترین مواد در بازار در سال های اخیر تبدیل شده اند.  علاوه بر مدل کابینت آشپزخانه هایگلاس نوع دیگری از کابینت به این سبک در بازار موجود است که به آن پلی گلاس می گویند. پلی گلاس نیز ام دی اف با لایه پلی استر است. که براقیت و درخشندگی بیشتری نسبت به کابینت های گلاس دارد و در برابر خش مقاومت بیشتری دارد. بهترین نوع کابینت هایگلاس ساخت کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، اتریش و ... می باشد.

Image

یکی از دلایل سفارش این نوع کابینت به سبک مدرن قیمت مقرون به صرفه آن است به همین دلیل اکثر کابینت سازها از کار ترکی برای کابینت های گلاس بلند استفاده می کنند. از برندهای هایگلاس ترکیه می توان به آیسیک، AGT و ... اشاره کرد که برای این منظور انتخاب نوع و برند کابینت هایگلاس بستگی به هزینه ای دارد که در نظر گرفته اید. البته سطح براق و شیشه ای کابینت های گلاس آن ها را به انتخاب مناسبی برای آشپزخانه های کم نور تبدیل می کند. بدین ترتیب با انعکاس نور محیط بیرونی و داخلی، منبع نور محسوب می شود و آشپزخانه را روشن می کند. البته این به رنگ انتخابی هم بستگی دارد.  کابینت هایگلاس بلند مدرن دارای رنگ های بسیار متنوعی است. و برای هر سلیقه و برای هر دکوراسیونی می توانید رنگ مناسب را پیدا کنید. و رنگ و مدل به سلیقه شما از بین صدها مدل ساده و طرح دار در رنگ های متنوع مات و براق قابل انتخاب است. به دلیل همین تنوع رنگ است که کابینت  های هایگلاس مدرن در هر دکوری بسیار محبوب هستند. چه در کابینت آشپزخانه باشد چه طراحی کابینت دیواری و چه دکوراسیون داخلی منزل مانند TV ROOM و... و چه دکوراسیون اداری مانند دکوراسیون اداری شیک... یا حتی دکوراسیون تجاری برای بوتیک. طرح و رنگ کابینت های گلاس آنقدر متنوع است که دست دکوراتورها را باز می گذارد.

مشخصات،مزایا و معایب کابینت های گلاس : کابینت هایگلاس نوعی کابینت ام دی اف می باشد که از روکش براق گلاس بر روی آن استفاده می شود ، این مواد مانند شیشه براق و شفاف است. این کابینت ها به دلیل براق بودن نوعی منبع نور در آشپزخانه می باشند. همچنین کابینت های هایگلاس باعث زیبایی هرچه بهتر آشپزخانه هایتان می شود. این کابینت ها در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شوند که باعث ایجاد تنوع در طراحی کابینت می شوند. در واقع کابینت هایگلاس به دلیل براق بودن در سرتاسر جهان شناخته شده است.روکش این کابینت ها از های گلاس ساخته می شود ، ولی ربطی به شیشه ندارد. این روکش ها از نوعی پلاستیک شبیه شیشه ساخته می شود و به این روکش ها های گلاس گفته می شود. البته برخلاف تصور روکش های کابینت هایگلاس همیشه براق نیست بلکه این کابینت ها دارای روکش مات نیز هستند. بنابرین امروزه این کابینت ها از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند ، که باعث شده این کابینت به یکی از کابینت های به روز و مدرن تبدیل بشود.

به آشپزخانه نمایی براق , باز و تمیز می دهد
معمولا تنوع رنگی خیلی خوبی را برای ترکیب بندی رنگ آشپزخانه در اختیار خریداران و طراحان قرار می دهد
روشنی ای که به آشپزخانه می دهد تا چندین سال حفظ می شود
در مقاوم رطوبت روی سطح ام دی اف مقاومت خوبی دارد
معمولا یک کنتراست و اختلاف رنگی جذابی بین درب های هایگلاس و دیواره بین دو کابینت ایجاد می شود
حسن دیگر های گلاس به دلیل براق بودن این است که لک و اثر انگشت و گرد و غبار تنها در زوایه ای خاص معلوم است و در اکثر زوایا قابل دیدن نیست
به راحتی و با دستمال تمیز میشود

مطلب پیشنهادی: کابینت پولیشی

جدیدترین مدل کابینت هایگلاس

علاوه بر مدل کابینت آشپزخانه هایگلاس، نوع دیگری از کابینت به این سبک در بازار موجود است که به آن پلی گلاس می گویند که جدیدترین مدل کابینت هایکلاس میباشد. پلی گلاس نیز ام دی اف با لایه پلی استر است که براقیت و درخشندگی بیشتری نسبت به کابینت های گلاس دارد و در برابر خش مقاومت بیشتری دارد. بهترین نوع کابینت آشپزخانه ام دی اف براق ساخت کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، اتریش و ... می باشد. یکی از دلایل سفارش این نوع کابینت به سبک مدرن قیمت مقرون به صرفه آن است به همین دلیل اکثر کابینت سازها از کار ترکی برای کابینت های گلاس بلند استفاده می کنند. از برندهای هایگلاس ترکیه می توان به آیسیک، AGT و ... اشاره کرد که برای این منظور انتخاب نوع و برند کابینت هایگلاس بستگی به هزینه ای دارد که در نظر دارید. البته سطح براق و شیشه ای کابینت های گلاس آن ها را به انتخاب مناسبی برای آشپزخانه های کم نور تبدیل می کند. بدین ترتیب با انعکاس نور محیط بیرونی و داخلی، منبع نور محسوب می شود و آشپزخانه را روشن می کند. البته این به رنگ انتخابی هم بستگی دارد. 

Image

کابینت هایگلاس سفید طوسی 

کابینت هایگلاس بلند مدرن دارای رنگ های بسیار متنوعی است و برای هر سلیقه و برای هر دکوراسیونی می توانید رنگ مناسب را پیدا کنید. و شما می توانید از بین صدها مدل طرح دار و ساده در رنگ های متنوع مات و براق رنگ و مدل را به سلیقه خود انتخاب کنید. به دلیل همین تنوع رنگ است که کابینت های هایگلاس مدرن در هر دکوری بسیار محبوب هستند. چه در کابینت آشپزخانه باشد چه طراحی کابینت دیواری و چه دکوراسیون داخلی منزل مانند TV ROOM و... و چه دکوراسیون اداری مانند دکوراسیون اداری شیک... یا حتی دکوراسیون تجاری برای بوتیک زیبا. طرح و رنگ کابینت های گلاس آنقدر متنوع است که دست دکوراتورها را باز می گذارد. کابینت هایگلاس سفید طوسی محبوب ترین رنگ برای کابینت های گلاس بلند هستند. رنگ سفید یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای کابینت های گلاس است. هایگلاس سفید به راحتی با رنگ های دیگر ترکیب می شود. همچنین رنگ سفید کابینت نور را به خوبی منعکس می کند و به این ترتیب فضای آشپزخانه شما روشن تر می شود. یکی از دلایل انتخاب رنگ سفید بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه کوچک است.

Image

قیمت کابینت هایگلاس

کابینت های گلاس در رده کابینت مدرن قیمت پایین تری نسبت به کابینت های سبک کلاسیک دارند. یکی از دلایل این امر سادگی آن است. زیرا در این سبک کابینت خبری از تاج و چراغ و ستون و سرستون نیست. همانطور که در بالا توضیح داده شد، هنگام بازتاب نور، خود منبع نور در نظر گرفته می شود. زیبایی در سادگی کابینت های هایگلاس نهفته است .در عین حال که زیبا هستند دارای طرح های متنوع ساده و موج دار نیز هستند.  یکی از مهمترین مزایای کابینت های هایگلاس شفاف و براق این است که ظاهری زیبا دارند. البته هایگلاس در دو نوع براق و مات عرضه می شود که مدل براق نسبت به مات محبوبیت بیشتری دارد.  می توانید از رنگ های یکپارچه و مکمل در طراحی و ساخت آن استفاده کنید. کابینت های گلاس نسبت به سبک های دیگر کابینت از قیمت نسبتا مناسبی برخوردار هستند و از نظر قیمت می توانند در بالای کابینت ام دی اف قرار گیرند. کابینت های هایگلاس بلند دیر کثیف می شوند و به راحتی تمیز می شوند. امکان تعویض دسته بر اساس سلیقه شخصی وجود دارد.

مطلب پیشنهادی: کابینت ممبران

Image

شایان ذکر است که قیمت کابینت های گلاس بسته به نوع ساخت و برند مورد استفاده متفاوت است. از دیگر عوامل موثر بر قیمت این نوع کابینت می توان به نوع دستگیره و نوع ابزار و یراق آلات اشاره کرد. اگر از دستگیره های براق در کنار کابینت هایگلاس بلند استفاده کنید، ظاهر آشپزخانه شما بسیار زیباتر می شود. بدنه داخلی این کابینت ها از ام دی اف بوده و یا کابینت روکش چوب استفاده شده برای آن از نوع ملامینه می باشد. اگر خانه شما به سبک مدرن ساخته شده است، کابینت های هایگلاس بلند به دلیل ظاهری ساده و مدرن برای آشپزخانه شما مناسب ترند. کابینت های گلاس بلند قیمت پایین تری نسبت به مدل های چوبی دارند اما قیمت آن ها نسبت به ام دی اف بیشتر است. لازم به ذکر است که کابینت های گلاس بلند دارای طرح و رنگ متنوع تری هستند. مراقب باشید، به دلیل جنس این کابینت ها، اگر دستتان به آنها برخورد کند، لکه های مختلفی به جا میگذارند، بنابراین تمیز کردن می تواند شما را به دردسر بیاندازد. همچنین به دلیل لبه های تیز این کابینت باید مراقب بچه های کوچک باشید.

تولید کننده کابینت هایگلاس

کابینت های گلاس بلند نمونه ای بادوام از کابینت های موجود در بازار هستند که از چوب ام دی اف تولید و ساخته می شوند و روکشی پلاستیکی و براق دارند که در رنگ های متنوع یافت می شود. کابینت های گلاس از پلكسي با روکش پلاستیکی ساخته شده اند، ورق های شیشه ای فقط از یک طرف با پلکسی گلاس پوشانده شده اند و این لایه ظاهری شفاف، زیبا و براق به ورق های شیشه ای می دهد. دلیل اصلی براق بودن کابینت های گلاس، روکش پلکسی است که روی ورق های گلاس اعمال می شود. امروزه کابینت هایگلاس در کشور ما جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده و طرفداران و خریداران زیادی را به خود جذب می کند و توسط تولید کننده کابینت هایگلاس به فروش میرسند. در مورد کیفیت کابینت های گلاس، بهتر است به موج ناشی از انعکاس نور در سطح کابینت توجه کنید. این درب در ساخت خود از روکش پلکسی گلاس که نوعی پلاستیک است استفاده می کند و هرچه کیفیت موج ناشی از انعکاس نور در سطح درب کمتر باشد نشان دهنده آن است که در تولید آن از مواد با کیفیت تری استفاده شده است. با توجه به محیط و شرایط آب و هوایی که در آن زندگی می کنید، می توانید کابینت آشپزخانه آکوچوب را انتخاب کنید و آشپزخانه خود را مطابق با دکور دلخواه خود طراحی کنید و از آن لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی: کابینت انزو

Image

در این راستا کابینت هایگلاس  مزایای زیادی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. کابینت های گلاس به دلیل روکش براق و شیک به کار رفته در آنها زیبایی و جلوه خاصی دارند و وجود آن در آشپزخانه جلوه زیبایی را در محیط ایجاد می کند. وزن کابینت های گلاس نسبت به برخی از کابینت های دیگر بسیار سبک تر است و حمل و نصب آن را آسان تر و راحت تر می کند. وزن این ماده بسیار قوی تر و پایدارتر از شیشه است. کابینت های گلاس عمر مفید نسبتا بالایی دارند. قیمت کابینت گلاس مقرون به صرفه است و به راحتی قابل تهیه و خرید با قیمت کمتری نسبت به سایر کابینت ها می باشد. کابینت های گلاس در برابر گرد و غبار، رطوبت و گرما بسیار مقاوم هستند. تمیز کردن کابینت های گلاس بسیار آسان است و به لطف سطح صاف و صیقلی که دارند به راحتی با یک دستمال نسبتا مرطوب تمیز می شوند. ظاهر ساده و در عین حال شیک این کابینت در دکوراسیون مدرن تاثیر مثبت و خوبی دارد و به راحتی می توانید آن ها را با دکور دلخواه خود هماهنگ کنید. یکی از عوامل محیطی در طراحی خانه و آشپزخانه نور محیطی است که به دلیل سطح شیشه ای و براق و همچنین قابلیت بازتاب نور می تواند فضای آشپزخانه را روشن تر کند و نور را در کابینت های شیشه ای منعکس کند. این کابینت ها ضد آب بوده و نیازی به پوشش یا آب بندی خاصی ندارند. این یک مزیت بزرگ برای استفاده از مواد شیشه ای در آشپزخانه است، زیرا در این فضا احتمال نفوذ آب به داخل کابینت بسیار زیاد است. حس مدرن فضا هنگام استفاده از کابینت های شیشه ای براق نیز از ویژگی های جذاب آن است. کابینت ها و درب های براق با کیفیت بالا ظاهری لوکس و مدرن به آشپزخانه شما می بخشد.

Image

مطلب پیشنهادی: کابینت نئوکلاسیک

کابینت هایگلاس سفید و طلایی

بسیاری از خانم های خانه دار رنگ کابینت خود را متناسب با سبک خانه خود انتخاب می کنند. در نتیجه با توجه به تنوع رنگ کابینت هایگلاس  سفید طلایی بسیار محبوب است .این رنگ آشپزخانه شما را شاداب می کند. تصور کنید شب در وسط آشپزخانه خود مشغول آشپزی هستید، با وجود اینکه نوری در بیرون وجود ندارد، ترکیب این رنگ آشپزخانه شما را بسیار روشن تر می کند.

مشکلات کابینت های گلاس

مشخصات،مزایا و معایب کابینت های گلاس : کابینت های گلاس در عین زیبایی و مدرن بودن، معایبی نیز دارد. باید گفت اصلی ترین عیب آن، آسیب پذیری های گلاس در برابر خط و خش است.

کابینت هایگلاس، سطوح حساسی دارد، بنابراین در نگهداری کابینت های گلاس باید دقت بیشتری به خرج دهید.
کابینت high gloss به دلیل حساسیت و درخشندگی که دارد، به راحتی توسط یک جسم سخت خط می افتد و خش دار می شود. البته این مساله بستگی به کیفیت ورقی که کابینت از آن تهیه شده است، نیز دارد. هر چه متریال اولیه کابینت های گلاس با کیفیت تر و مرغوب تر باشد، مقاومت کابینت در برابر خط افتادن، بیشتر خواهد بود.
های گلاس به دلیل بازتاب نور بسیار زیادی که دارد، خط و خش رو بیشتر نشان خواهد داد.
لایه درونی کابینت های گلاس از جنس ام دی اف خام است، بنابراین در برابر رطوبت و آب، مقاوم نیست، البته نسبت به ام دی اف، مقاومت بسیار بیشتری از خود نشان می دهد. اما به طور کلی باید گفت که هایگلاس، در برابر رطوبت آسیب پذیر است.
در گوشه ها و کنج های کابینت های گلاس، تیزی وجود دارد.
هایگلاس کابینتی یک طرفه است و لایه پلکسی گلاس فقط در یک سمت ورق های گلاس وجود دارد. برای جاهایی که نیاز است پشت و روی کار دیده شود، باید از دو ورق کابینت در کنار هم و به صورت قرینه استفاده کرد.

نوشتن یک نظر

با درج نظر در سایت شما حریم خصوصی و شرایط استفاده را خوانده و می‌پذیرید
افزودن نظر
پروژه ها