نام پروژه :

کابینت مدرن

زمان اجرای پروژه : 1401/10/11
توضیحات :

امروزه کابینت مدرن آشپزخانه  طرفداران زیادی دارد. از نظر قیمت، این سبک کابینت یکی از کابینت های موجود در قیمت های مناسب می باشد. به خصوص در مورد کابینت به سبک کلاسیک که دلیل آن را می توانید با خواندن این مطلب درک کنید. سبک کابینت معاصر شامل انواع مدل ها در انواع متریال در صدها رنگ مختلف است. همچنین در این مطلب انواع کابینت آشپزخانه مدرن را به شما معرفی می کنیم که شامل: کابینت گلاس، کابینت اکسترا بالا (فرامید)، کابینت ملامینه (کابینت ام دی اف)، کابینت دو رنگ می باشد. همچنین در این مطلب به مباحث کابینت مدرن هایگلاس، کابینت ترکی، کابینت سقفی مدرن، دسته دار و بدون دستگیره، کابینت مدرن خطی و دو طبقه و در نهایت تفاوت کابینت مدرن با کابینت کلاسیک پرداخته ایم. کلمه کابینت ریشه فرانسوی دارد، در اصل کابینت به معنی قفسه است. در گذشته در کشور ما از کابینت استفاده می شد، یعنی از ابتدای قرن بیستم کابینت به مدرنیته تبدیل شد. در واقع با وجود تنوع بسیار زیاد در صنعت کابینت، کابینت آشپزخانه مدرن به دلایل زیادی توانسته طرفداران زیبایی خود را به سمت خود جذب کند که در ادامه به آن می پردازیم. اما به عنوان ویژگی اصلی آن می توان به تنوع رنگ بسیار زیاد این نوع سبک و قیمت مقرون به صرفه تر آن نسبت به سبک کابینت کلاسیک اشاره کرد.

Image

انواع کابینت مدرن

انواع کابینت مدرن به چهار دسته تقسیم می شود. این چهار سبک عبارتند از: کابینت های گلاس، کابینت های با مشخصات بالا (فرامید)، کابینت های ملامینه (کابینت ام دی اف) و کابینت های دو رنگ معاصر. هر کدام از این چهار سبک ویژگی ها و ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. 

Image

مزایا و معایب کابینت مدرن

اگر قصد انتخاب هر سبکی از کمد لباس مدرن را دارید، باید قبل از ثبت خرید، مزایا و معایب کابینت مدرن را بررسی کنید. با دانستن مزایا و معایب کابینت آشپزخانه مدرن، هنگام خرید انتخابی آگاهانه خواهید داشت. در واقع مزایای کابینت آشپزخانه مدرن بسیار بیشتر از معایب آن است. 

Image

معایب کابینت های مدرن

●    این سبک از کابینت آشپزخانه به گرما حساس است.
●    این سبک کابینت به رطوبت حساس است.
●    یک کابینت مدرن در برابر اشیاء تیز آسیب پذیر است.
●    جنس پوشش این کابینت ها نازک و حساس به ضربه می باشد.
●    اگر درب ها آسیب دیده باشند، قابل تعمیر یا تعویض نیستند.

Image

مزایای کابینت های مدرن

●    کابینت آشپزخانه مدرن نسبت به کابینت های کلاسیک مقرون به صرفه تر است.
●    رنگ کابینت و طرح در کابینت مدرن بسیار متنوع است.
●    در صورت استفاده از مواد مرغوب، این نوع کابینت بسیار بادوام بوده و ظاهر و جذابیت اصلی خود را برای سالیان متمادی حفظ می کند.

Image

بهترین نوع کابینت مدرن 

کابینت های مدرن معمولا سطح صاف و یکدستی دارند و هیچ طرحی روی درها دیده نمی شود. بهترین نوع کابینت مدرن مدل های ساده است .هرچه این کابینت ها ساده تر و یکنواخت تر باشند، مدرن تر هستند. چوب، لمینت، شیشه و انواع فلزات نقش مهمی در روند ساخت کمدهای مدرن دارند. تنوع رنگ بسیار زیاد یکی از مهم ترین ویژگی های کابینت های مدرن است. در این سبک برخلاف سبک های کلاسیک محدودیت رنگ چندانی وجود ندارد و می توان از کابینت ها در رنگ های مفرح، پرانرژی و حتی غیر سنتی استفاده کرد. در یک کابینت شیک مدرن از تاج و دستگیره های طرح دار استفاده نمیشود، دسته ها ساده هستند یا این کابینت ها اصلا دسته ندارند و لبه های آن قاب و لوازم جانبی ندارد.

Image

تولید کننده کابینت مدرن

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه مدرن عمدتا قبل از خرید و سفارش کابینت انجام می شود و خریداران به دنبال تولید کننده کابینت مدرن و طراح کابینت آشپزخانه هستند و از آنجایی که نمی دانند به کجا مراجعه کنند به سراغ کابینت سازها می روند و یا از فضای مجازی و اینترنت برای خرید مورد نظر خود مراجعه می کنند.خودشان طرح را پیدا می کنند و از آن کپی می کنند. اما تولید کننده ها کمی حرفه ای تر هستند و نقاشی های تمام شده را از طریق افرادی که با طراحی کابینت آشنایی ندارند کپی می کنند. بزرگترین مزیت طراحی سه بعدی این است که می توانید آشپزخانه خود را قبل از سفارش طراحی و سبک کابینت ببینید که این به انتخاب طرح و مدل مناسب کمک می کند. این طرح ها با ابعاد دقیق محاسبه شده و بسیار طبیعی و واقعی هستند. 

کابینت مدرن طوسی 

انتخاب رنگ کابینت مدرن طوسی در کنار رنگ سفید کابینت، زمینه ای زیبا و شیک به رنگ خنثی را در مقابل پس زمینه دیگر رنگ های آشپزخانه ایجاد کرده و رنگ های چشم نواز را بیشتر به چشم می آورد. بنابراین کابینت آشپزخانه سفید و خاکستری ترکیب رنگی زیبا و باکلاس را ایجاد می کند. اما همانطور که گفته شد، از آنجایی که هر دو رنگ خنثی هستند استفاده از این دو رنگ در آشپزخانه مستلزم استفاده از رنگ های گرم یا سرد دیگر در آشپزخانه است. رنگ طلایی می تواند حس لوکس بودن را در دل رنگ سفید منتقل کند. اما باید توجه داشت که استفاده از طلایی ظرافت های خاص خود را دارد. در مورد استفاده از رنگ طلایی باید به رنگ دیوارهای اطراف نیز توجه کرد. برای مثال در فضایی که دیوار کناری بلکا سفید و کابینت سفید و طلایی است، این ترکیب خوبی است. در طرح های مدرن و سبک های جهانی، طلایی بیشتر در دستگیره های مورد استفاده در دکور، لوازم جانبی و عناصر روباز استفاده می شود.

Image

این به روانشناسی انسان از رنگ طلایی نزدیکتر است. زیرا هزاران سال است که بشر عادت کرده است طلایی را به شکل انگشتر و دستبند و گردنبند و مانند آن ببیند و از آن لذت ببرد. البته باز هم بستگی به سلیقه مشتری دارد. کابینت سفید و قهوه ای یکی از رایج ترین ترکیب رنگ ها در بازار کابینت است. مهم ترین دلیل محبوبیت این رنگ را می توان علاقه دیرینه مردم به طراحی چوب و رنگ فاخر چوب دانست. از این رو رنگ قهوه ای در بین مردم به خصوص آنهایی که سازه های چوبی دارند ، رنگ محبوبی است. همچنین این رنگ قهوه ای یکی از رنگ های گرم است. و ترکیب آن با رنگ سفید سردی سفید را خنثی می کند. میتوانید تعادل فوق العاده ای بین سرما و گرمای محیط آشپزخانه ایجاد کنید. وقتی در فضای آشپزخانه از رنگ خاکستری استفاده می شود ظاهری مجلل به کار می دهد و ثانیاً بقیه اجزای آشپزخانه شفافیت و گرما و شور را به فضا می آورند. 

نمونه کار کابینت مدرن

قیمت نمونه کار کابینت مدرن و روش صحیح دریافت قیمت را می توانید از کارشناسان دفتر های فروش کابینت دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر فقط با شماره تماس های درج شده در سایت ها تماس بگیرید. اما قبل از آن بهتر است عوامل موثر بر قیمت کابینت های مدرن را بدانید. البته قبل از اینکه قیمت را نهایی کنید و برای اطلاع دقیق تر از قیمت مدل انتخابی خود و مشاهده نمای قبل از انجام کار، بهتر است قبل از سفارش طرح کابینت آشپزخانه خود را از طراح مجموعه درخواست کنید. حتی به طور تقریبی میتوانید مدل و عکس کابینت آشپزخانه خود را قبل از اجرا ببینید و قیمت تقریبی آن را نیز بدانید. به همین منظور شرکت های تولیدی طرحی رایگان را در اختیار شما مشتریان گرامی قرار میدهند . علاوه بر این، یکی از مهم ترین عناصر تاثیرگذار در قیمت کابینت، نوع متریال و ورقی است که انتخاب می کنید. به عنوان مثال، قیمت یک کابینت شیشه ای بلند به نوع ورق های شیشه ای انتخاب شده بستگی دارد. به عنوان خریدار شیشه های شیت تولید ایرانی یا خارجی چه چیزی را انتخاب می کنید؟ یا چه مارکی؟ ورق های خارجی معمولا گران تر هستند. و در نهایت یک نکته مهم مربوط به جزئیات اجرای پروژه است. یعنی قیمت نهایی که به شما اعلام می شود بستگی به متریالی دارد که در قسمت لوازم جانبی، دستگیره، لولا، جک و ... انتخاب می کنید.

Image

کابینت مدرن اروپایی 

مطالعه راهنمای خرید کابینت مدرن اروپایی برای کسانی که قصد خرید کابینت مدرن را دارند را می توان بخش مهمی از این مطلب دانست. زیرا مشتری که قصد خرید کابینت  مدرن را دارد، هدف اصلی او به دست آوردن یک محصول با کیفیت است. کابینت مدرن یکی از محبوب ترین مدل های کابینت است. قبل از خرید کابینت مدرن، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:
هنگام جدا کردن نوار پی وی سی از یک کابینت مدرن، چسب مهمترین عامل است.
مواد پوشش بر روی ام دی اف فشرده شده است
متریال درب ام دی اف (Kastamonu یا Vanachai) یکی از بهترین برندهای موجود و مطابق با استانداردهای جهانی است.
نوع و نوع یراق آلات مورد استفاده در کابینت
اگر قصد سفارش کابینت مدرن را دارید به این نکته توجه کنید، وقتی به کمد فروشی ها می روید قطعا با قیمتی متفاوت و شاید چند میلیون تومان تفاوت دریافت خواهید کرد. این نکته بسیار حائز اهمیت است، طبق قانون اتحادیه کابینت سازان قیمت تمام شده کابینت مشخص است اما تعدادی از دلالان با سوء استفاده از ناآگاهی مشتریان، قیمت را بر حسب متر مربع کمتر از حد معمول محاسبه می کنند.اما هنگام محاسبه متر مربع کابینت با اعداد بازی می کنند تا مساحت بالاتری داشته باشند و در نتیجه قیمت پایین اولیه خود را جبران کنند، پیشنهاد می کنیم از شرکت های معتبر خرید کنید تا با خیالی آسوده به کاری بی عیب و نقص دست یابید. 

کابینت مدرن ایرانی

در بین کابینت آشپزخانه، کابینت آشپزخانه مدرن ساده ترین است. سادگی یعنی:

  • استفاده کمتر از درب های موزاییک یا منبت کاری

  • استفاده کمتر از درهای با سطوح منحنی و بالشتکی

  • استفاده کمتر از تاج ها و پایه های رنگارنگ و غنی.

  • دسته های ساده بدون نقش و نگارهای سنتی

Image

در برخی از انواع کابینت مدرن ایرانی آشپزخانه ، سادگی کابینت ها به حدی است که حتی دستگیره های کابینت نیز از بدنه کابینت حذف شده است. اصولا تنها چیزی که روی این کابینت ها دیده می شود، لبه های باریکی است که در اتصالات کابینت ها دیده می شود. در اکثر انواع کابینت آشپزخانه مدرن و شیک، ارتفاع کابینت به گونه ای است که از سقف تا کف آشپزخانه را می پوشاند. و برای آشپزخانه های کوچکتر مناسب تر است زیرا یک کابینت آشپزخانه مدرن کوچک بیشترین کارایی فضا را ایجاد می کند. در آشپزخانه های بزرگ و هم سطح با فضای مجاور، می توانید با استفاده از طراحی کابینت آشپزخانه مدرن جلوه ای زیبا در محیط ایجاد کنید. در بیشتر موارد از جزیره برای میز کابینت آشپزخانه مدرن استفاده می شود اما باز هم در نهایت سلیقه مشتری حرف آخر را می زند. با وجود تنوع بسیار زیاد در صنعت کابینت، کابینت آشپزخانه مدرن به دلایل زیادی توانسته طرفداران زیبایی خود را به سمت خود جذب کند که در ادامه به آن می پردازیم. اما به عنوان ویژگی اصلی آن می توان به تنوع رنگ بسیار زیاد این نوع سبک و قیمت مقرون به صرفه تر آن نسبت به سبک کابینت کلاسیک اشاره کرد.

نوشتن یک نظر

با درج نظر در سایت شما حریم خصوصی و شرایط استفاده را خوانده و می‌پذیرید
افزودن نظر
پروژه ها