نام پروژه : کابینت روکش چوب
زمان اجرای پروژه : 1401/10/11
توضیحات :

کابینت روکش چوب را امروزه در طرح و رنگ های متنوعی می توانید بیابید. از نظر ظاهر و عملکرد این نوع کابینت با کابینت چوبی بسیار شبیه است، ولی تفاوت هایی دارد که در ادامه به این موضوع هم خواهیم پرداخت. حکاکی روی درب کابینت با روکش چوب و همچنین تاج، ستون، سرستون و زیر چراغ باعث جذابیت این نوع کابینت شده اند. روش های چوبی کابینت را عمدتاً از بلوط ، گردو ، راش ، ون و... می توان به دست آورد.  پرس روکش چوب روی ام دی اف خام عملیات ساخت این نوع کابینت را شامل می شود و می توان گفت اگر با کیفیت انتخاب کنید، از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. 

Image

کابینت روکش چوب چیست

کابینت روکش چوب چیست شاید سؤال شما هم باشد. شما چنانچه به دنبال بهترین کابینت بازار هستید، قطعاً کابینت روکش چوب بهترین انتخاب است. بعد از تولید روکش چوبی آن را روی ورقه های ام دی اف پرس و چسبکاری می کنند. امروزه متریال های ام دی اف با روکش چوبی جزء پرفروش ترین ها به شمار می آیند. متریال مورد نظر جزء مستحکم و بادوام ترین متریال هایی است که می توان نام برد. مقاومت روکش های چوبی در برابر رطوبت به دلیل استفاده از نگ های پلی استر و پلی اورتان است. بسیاری روکش های چوبی کابینت را برای سبک کلاسیک مناسب می دانند ولی نمی توان اینگونه گفت که تنها برای یک سبک دکوراسیون خاص می تواند کابینت این چنینی مناسب باشد. شما روکش های چوبی کابینت ها را می توانید در رنگ های متنوع و متفاوتی سفارش و مورد استفاده قرار دهید. روکش های چوب طبیعی و روکش های چوب مصنوعی هرکدام بنا بر سلیقه و بودجه مشتریان مورد استفاده قرار می گیرند. 

Image

قیمت کابینت روکش چوب

قیمت کابینت روکش چوب با توجه به چوب انتخاب شده، قیمتی کاملاً متفاوت خواهد بود. روکش های چوب راش، نسبت به چوب روسی گران قیمت تر است، ولی در مقایسه با چوب های گردو و بلوط می تواند انتخاب مقرون به صرفه ای باشد. روکش چوب بلوط قیمتی منصفانه و بسیار معقولانه را برای مشتری به شمار می آید و به همین دلیل امروزه با قروش بسیار بالایی رو به رو شده است. طبیعتاً کابینت روکش چوب زمانی که قیمت مناسب و کیفیت بالایی داشته باشد، می توان فروش خوبی را برای آن در نظر گرفت. روکش چوبی ملچ، یکی از روکش های گران قیمت و البته کمیاب بازار است و به همین دلیل نمی تواند برای کلیه مشتریان انتخاب  هوشمندانه ای باشد. قیمت روکش چوبی گردو اگر از نوع آمریکایی باشد، طبیعتاً کمی گران خواهد بود. می توان اینگونه گفت که اختلاف قیمت بین روکش های چوبی، سبب شده است تا شما با محدودیت انتخاب رو به رو نباشید و بتوانید از طرح های متنوعی استفاده کنید. این نکته را مدنظر قرار دهید که روکش چوبی نسبت به تمام چوب قیمت کمتری را برآورد می کند؛ چرا که شما از چوب کمتری برای استفاده از کابینت استفاده می کنید. درب های کابینت های روکش چوب یکی از عوامل بسیار موثر روی قیمت این محصول هستند. 

Image

انواع کابینت روکش چوب

برای آشنایی با انواع کابینت روکش چوب بهتر است بدانید که 2 تقسیم بندی در این جا وجود دارد. یک دسته شامل کابینت روکش چوب طبیعی و دیگری شامل روکش مصنوعی چوب کابینت می شود، که در این جا هرکدام می تواند با مزایا و معایبی که دارد، انتخاب معقولانه ای به شمار آید.

•    روکش های طبیعی

کابینت روکش چوب طبیعی شامل لایه های بسیار نازک چوب طبیعی می شود که با نقش و نگاره های بسیار زیبا به نمایش گذاشته می شوند که امروزه برای نئوپان، تخته فیبر و ام دی اف تخته لایه از این روکش طبیعی کابینت به صورت چوب می توان استفاده کرد. زیبایی بی حد و حصر این روکش باعث استقبال تعداد کثیری از مشتریان شده است. دوام و استحکامی که شما برای روکش های طبیعی می توانید در نظر بگیرید، می تواند کمی پایین تر از روکش های مصنوعی باشید، به همین دلیل باید در نگهداری از این نوع روکش چوبی بسیار با احتیاط عمل کنید. 

•    روکش های مصنوعی

کابینت روکش چوب مصنوعی، اکریلیک, فویل, وینیل و HPL را شامل می شود که در برابر رطوبت، حرارت، تغییر رنگ و پوسته پوسته شدن شما می توانید دوام بسیار بالایی را انتظار داشته باشید. اگر بخواهیم نسبت به روکش های طبیعی چوبی با این نوع روکش مقایسه ای داشته باشیم، می توان گفت که طول عمر روکش های مصنوعی چوبی کابینت بسیار بالاتر است. به همین دلیل اکثر مشتریان از این نوع روکش چوبی استقبال می کنند. 

Image

 نحوه ساخت کابینت روکش چوب

نحوه ساخت کابینت روکش چوب به این صورت است که از ورق های ام دی اف که با روکش چوبی پوشانده شده است، برای تولید و ساخت درب کابینت استفاده می کنند. بدنه کابینت های روکش چوبی را نیز از نئوپان و یا ام دی اف می سازند. توجه داشته باشید که ورق خام ام دی اف را با استفاده از سمباده صیقلی می کنند و با سپس با چسب مخصوصی آن را پوشش می دهند.  حال نوبت مرحله بعدی است که روکش های چوبی را در کنار یکدیگر قرار دهند تا عملیات چسب کاری آغاز گردد. معمولاً چسب کاری را به صورت دو طرفه انجام می دهند. طرح روکش های چوبی کاملاً در امتداد یکدیگر قرار می گیرند  و سپس با در نظر گرفتن یک زمان مشخص می توانند روکش های چوبی را روی ام دی اف قرار داد تا فشرده شوند و اضافه های را برش داد تا ظرافت کار حفظ شود و باید به مرحله بعدی بیندیشید. در مرحله بعدی درب کابینت های روکش چوبی را رنگ آمیزی می کنند. در این مرحله از پلی استر، رنگ آمیزی پلی اورتان و رنگ آمیزی شاپان به عنوان رنگ های اصلی می توان استفاده کرد. 

کابینت روکش چوب راش

کابینت روکش چوب راش، را یکی از بهترین انواع چوب می توان در حال حاضر نام برد. این چوب پرطرفدار و فراوان جزء چوب های نیمه سنگین است که انعطاف پذیری بالایی را می توان انتظار داشت. بافت یکنواخت و مستحکم راش باعث کاربرد بسیار این نوع چوب شده است. رنگ این نوع چوب کرم تا قرمز مشاهده می شود که انواع  راش ایرانی و راش اروپایی(راش گرجستان و راش آلمان) هرکدام به شکل های متنوعی می توانند به کار آیند. هزینه کابینت های روکش چوب راش، نسبت به دیگر روکش های چوبی بسیار مناسب است. می توان خصوصیاتی از جمله ابزار خوری، سبک تر نسبت به چوب های گردو و بلوط و خاصیت رنگ پذیری بالای این چوب را مورد توجه قرار داد.

Image

کابینت روکش چوب بلوط

کابینت روکش چوب بلوط جزء پرطرفدار ترین ها در این حوزه به شمار می آید. شما از چوب بلوط کمترین دور ریز را می توانید انتظار داشته باشید. این نوع همانند راش خاصیت ابزار خوری بسیار بالایی دارد. این چوب به راحتی رنگ را جذب می کند؛ چرا که روزنه های بسیار ریزی دارد. همین امر به ماندگاری رنگ روی سطح این چوب کمک می کند. روکش چوب کابینت بلوط، خاصیت شکل پذیری، رنگ پذیری و انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد. همچنین، استحکام بسیار خوبی را شما از این نوع روکش چوبی کابینت می توانید انتظار داشته باشید.  خاطر نشان می کنیم که این نوع روکش چوب، جذابیت ظاهری بسیار بالایی دارد و باعث می شود که به رنگ های سنگین نیازی نداشته باشد. ظاهر این نوع چوب کاملاً صاف و صیقلی است و در بین انواع چوب سخت، صیقلی دادن سطح این نوع چوب به مراتب بسیار آسان تر است. 

کابینت روکش چوب با رنگ پلی اورتان

در دسته بندی کابینت های کلاسیک، کابینت روکش چوب با رنگ پلی اورتان را می توان قرار داد. معمولاً  از متریال ام دی اف استفاده می کنند و پوششی از رنگ پلی اورتان روی سطح کابینت مشاهده می شود و می توان گفت که در مقایسه با رنگ های دیگر مناسب در این حوزه، پلی اورتان همیشه طول عمر و کیفیت بسیار بالاتری را به نمایش می گذارد.پلی اورتان یک نوع پلیمر بوده که از ترکیب ایزوسیانات و دیول به دست می آید. این نوع رنگ چسپندگی بسیار بالایی دارد و در برابر درخشندگی و کشش ساختار بسیار مقاومی دارد.  رنگ پلی اورتان عمدتاً قدرت چسپندگی بسیار خوبی دارد و جزء رنگ هایی است مه به سرعت خشک می شود و در این میان، شما با تنوع بالای رنگ رو به رو خواهید شد و همچنین قابلیتی همچون قابلیت فرم دهی یکی از مزایای اصلی برای استفاده از این نوع کابینت روکش چوب است. کابینت هایی که دارای روکش چوب با رنگ پلی اورتان هستند در مقابل رطوبت و اشعه یو وی پایداری و دوام بسیار خوبی را از خود نشان می دهند. 

Image

نمونه کار کابینت روکش چوب

شما با مشاهده نمونه کار کابینت روکش چوب می توانید انتخاب آگاهانه تری را تجربه کنید. معمولاً نمونه کارهای که مشاهده می کنید، شما را با تنوعی از طرح رو به رو می کنند تا این چنین با انواع کابینت روکش چوب آشنایی کاملی پیدا کنید. هرکدام از روکش های چوبی مختص کابینت با مزایا و معایبی مورد استفاده قرار می گیرند. در این میان، بهتر است که بدانید نمونه کارهایی که شما مشاهده می کنید، به تجربه و تخصص یک تیم اشاره می کند. اینگونه است که می توانید از نتیجه پایانی کار رضایت کافی به دست آورید. 

تفاوت کابینت چوبی و روکش چوب 

به نظر شما تفاوت کابینت چوبی و روکش چوب در چه می تواند باشد؟ معمولاً کابینت چوبی از چوب درختان ساخته می شود و می توان گفت این نوع کابینت بسیار جلوه تجملاتی دارد. در صورتی که برای کابینت روکش چوب از ورق های ام دی اف استفاده می کنند؛ می توان گفت از نظر قیمت، کابینت های روکش چوب بسیار ارزان قیمت تر براورد می شوند و این خود دلیل اصلی تمایل و ترغیب بسیاری از مشتریان به شمار می آید. ضخامت کابینت چوبی 2 الی 3 سانتی متر است. خرید کابینت های روکش چوب به دلیل قیمت مناسب بسیار مورد توجه قرار گرفته است. هرآنچه لازم بود در مورد کابینت روکش چوب  بیان کرده ایم. امروزه این نوع کابینت به دلایلی که گفته شد، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

Image

توجه داشته باشید که شما باید نمونه کارهای این نوع کابینت را در سایت مشاهده کنید و سپس انتخاب آگاهانه تری را تجربه کنید. معمولاً امروزه روکش های بلوط، راش، گردو و ملچ بسیار روی بورس هستند. هرکدام از چوب های گفته شده قیمت متفاوتی دارند که با توجه به نیاز و بودجه مشتری انتخاب می شود و بهتر است به کیفیت روکش چوبی نسبت به قیمت توجه بیشتری داشته باشید. قیمت هیچگاه تضمین کننده استفاده از محصول در طولانی مدت نیست. این یکی از فاکتورهای مهم در هنگام انتخاب انواع روکش کابینت چوبی است. شما می توانید در صورت مراجعه با انواع سوال و ابهام با کارشناسان ما در این سایت در ارتباط باشید. در غیر این صورت شاید تمایل شما نسبت به سفارش این نوع کابینت تقویت نشود.

نوشتن یک نظر

با درج نظر در سایت شما حریم خصوصی و شرایط استفاده را خوانده و می‌پذیرید
افزودن نظر
پروژه ها