نام پروژه : کابینت رنگ شده
زمان اجرای پروژه : 1401/10/11
توضیحات :

کابینت مهمترین بخش هر آشپزخانه ای است. وقتی وارد آشپزخانه می شود چه چیزی جلب توجه می کند؟ بی شک، نوع رنگ و چیدمان کابینت ها باعث می شود شما حس خوبی داشته باشید و جذب آن آشپزخانه شوید. بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند، کابینت قلب تپبنده هر خانه ای است. اگر چیدمان کابینت ها مناسب نباشد و یا از کابینت های با کیفیت در آشپزخانه استفاده نشود، افراد نمی توانند به پخت و پز ادامه دهند و همین امر زمینه ساز افزایش نارضایتی خواهد شد. یکی از محصولاتی که این روزها طرفداران زیادی دارد کابینت رنگ شده است. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. 

کابینت رنگ شده چیست

کابینت رنگ شده چیست ؟! این سوال یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که دائما پرسیده می شود. در مرحله اول کابینت با توجه به درخواست مشتری و یا چیدمان آشپزخانه اجرا می شود. پس از آنکه کابینت به مرحله اجرا رسید، صفحات آن با استفاده از رنگ پلی اورتان پوشش داده می شوند. درو اقع، رنگ پلی اورتان می تواند پوششی را بر روی صفحات ام دی اف با روکش چوب طبیعی و یا خام به وجود بیاورد و همین امر باعث می شود رنگ کابینت زیبا و جذاب شود.

اجرای رنگ بر روی کابینت با چوب طبیعی 

برخی از افراد هستند که تمایل دارند کابینت شان چوبی باشد. یعنی مغز چوبی که در روند ساخت کابینت به کار می رود از چوب های اصل باشد. با اینکه این مسئله باعث می شود کابینت به یک کابینت خاص و ویژه تبدیل شود، اما از لحاظ قیمت بسیار گران تمام می شود. کسانی که به دنبال کابینت رنگ شده بر روی کابینت چوبی هستند باید بدانند هزینه این کار بسیار بالا است و از لحاظ قیمت هرگز مقرون به صرفه نیست. به همین دلیل، توصیه نمی شود افراد به دنبال کابینت رنگ شده با چوب طبیعی ( مغز چوب طبیعی) باشند. 

ویژگی های رنگ پلی اورتان 

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم برای ایجاد رنگ بر روی کابینت رنگ شده از رنگ پلی اورتان استفاده می شود. روند کار بدین صورت است که ابتدا رنگ پلی اورتان بر روی صفحات کابینت پاشیده می شوند و پس از آن از یک لایه دیگر برای ثبات رنگ پلی اورتان استفاده می گردد. این امر ویژگی های زیادی را به کابینت می بخشد که در ادامه به آنها می پردازیم. 

نفوذ پذیری در برابر آب 

یکی از مهمترین ویژگی های استفاده از رنگ پلی اورتان مقاوم سازی کابینت در برابر آب و رطوبت است. همانطور که می دانید یکی از مواردی که باعث می شود بافت کابینت آسیب ببیند و از بین برود نفوذ آب است. اما این رنگ لایه ای نسبتا ضخیم را در برابر آب به وجود می آورد. رنگ پلی اورتان مانند مواد پلاستیکی عمل می کند و اجازه نمی دهد آب به لایه های داخلی کابینت نفوذ کند. این مسئله باعث می شود کابینت هایی که با پلی اورتان رنگ آمیزی می شوند دو تا سه برابر کابینت های معمولی عمر کنند.

مقاومت در برابر خط و خش 

برای بسیاری از افراد پیش آمده است که ناخودآگاه چاقو و یا محصولات تیز دیگر را بر بدنه کابینت بمالند. این مسئله باعث می شود خراش های عمیقی بر روی بدنه کابینت به وجود بیاید و همین امر زمینه ساز آسیب به کابینت می شود. اما باید بدانید کابینت هایی که با استفاده از رنگ پلی اورتان پوشش داده می شوند در برابر خط و خش مقاومت بسیار بالایی دارند و این مسئله می تواند افراد را ترغیب کند از کابینت های رنگ شده استفاده کنند.

انواع کابینت رنگ شده

یکی از سوالاتی که دائما در زمان خرید این کابینت ها پرسیده می شود در مورد انواع کابینت رنگ شده است. بهتر است بدانید چیزی که باعث می شود این کابینت ها با یکدیگر متفاوت باشند، نوع رنگی است که در ساختار آنها به کار می رود. مشتریان می توانند بر اساس رنگ دکوراسیون آشپزخانه خود رنگ دلخواهشان را انتخاب کنند و سپس آن رنگ را در ساخت کابینت ها پیاده سازی کنند. وجود این کابینت ها باعث شده است قدرت انتخاب مشتریان افزایش پیدا کند و این مسئله بسیار ارزشمند است.

نمونه کابینت رنگ شده

بسیاری از کسانی که به دنبال خرید کابینت هستند، تمایل دارند نمونه کابینت رنگ شده را مشاهده کنند. بهتر است بدانید تنوع این کابینت ها بسیار بالاست و شما می توانید آنها را به هر رنگی که تمایل دارید سفارش دهید. اما در اینجا به مسئله مهمی اشاره می کنیم. بهتر است قبل از آنکه رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید، در مورد انتخاب رنگ به توافق برسید. زیرا پس از آنکه رنگ دهی بر روی کابینت به اتمام رسید، امکان تغییر رنگ وجود ندارد. این مسئله باید مد نظر تمامی افراد باشد تا رنگ نهایی را به کارفرما اعلام کنند.

قیمت کابینت رنگ شده

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد کابینت های رنگ شده در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید برای پوشش کابینت از رنگ پلی اورتان استفاده می شود. این رنگ مقاومت کابینت را در برابر نفوذ آب و رطوبت بالا می برد و آن را در برابر خط و خش مصون می سازد. همچنین، استفاده از رنگ باعث می شود افراد رنگ کابینت آشپزخانه را با دکوراسیون آشپزخانه خود یکسان سازند. اگر به دنبال قیمت کابینت رنگ شده هستید، بهتر است با تیم کارشناسان ما در تماس باشید و اطلاعات تکمیلی را از آنها دریافت نمایید.

کابینت رنگ به کابینتی می گویند که همه نماها و درب های آن توسط رنگی مخصوص رنگ آمیزی گردیده و سطح آن با لاک محافظ پوشانده شده، این نوع کابینت، می شود مانند کابینت های ممبران هم به صورت مدرن و هم کلاسیک عرضه شود.

مراحل ساخت کابینت رنگ

امروزه به علت بالا بودن قیمت چوب طبیعی، کابینت رنگ را به دو روش از ام دی اف خام می سازند:
به شکل ساده بدون روکش چوب به سلیقه مشتری برای آنکه گره ها و بافت چوب در رنگ های نهایی محصول دیده شود، به وسیله وکیوم لایه ای چوب طبیعی را به روی ام دی اف خام پرس می کنند.

کابینت پلی استر

سی ان سی قطعات

فرآیند اولیه ساخت در کابینت ممبران و کابینت رنگ، یکسان می باشد، به این شکل که در مرحله اول همه قطعات به وسیله دستگاه سی ان سی ابزار می خورد و سپس برای رنگ آماده می شود.

پرس وکیوم روی روکش چوب

اگر طرح دلخواه مشتری به بافت چوب و گره ها نیاز داشته باشد، بعد از مرحله سی ان سی، لایه ای روکش چوب، با دستگاه وکیوم به روی قطعه پرس می شود ولی اگر طرح انتخابی مشتری بدون گره و بافت باشد، این مرحله از مراحل تولید حذف می شود.

سمباده زنی

بعد از عبور از مراحل بالا، قطعات از سنباده زنی عبور می کنند و این مرحله برای از بین بردن تمام پستی بلندی ها و پرزهای روی سطح قطعه است و سطحی تمیز و یک دست برای رنگ آماده می کند.

پاشیدن استر، رنگ و لاک محافظتی

در ادامه به دلخواه مشتری و رنگ انتخابی وی، لایه ای استر به روی قطعه پاشیده شده و پس از خشک شدن آماده رنگ آمیزی می شود، و سپس رنگ و لاک نیز می خورد.

نوشتن یک نظر

با درج نظر در سایت شما حریم خصوصی و شرایط استفاده را خوانده و می‌پذیرید
افزودن نظر
پروژه ها