نام پروژه :

چسب ممبران

زمان اجرای پروژه : 1401/10/14
توضیحات :

ممبران یکی از پوشش های بسیار محبوب برای کابینت های آشپزخانه است. برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند ممبران نوعی چوب است که در ساخت کابینت به کار می رود. اما باید بدانید ممبران نوعی پوشش است که با فرآیند ایجاد خلا به کابینت هایی که از جنس نئوپان، ام دی اف و چوب طبیعی ساخته شده اند وصل می شود و مقامت آنها را در برابر عوامل محیطی بالا می برد. این کار با استفاده از چسب ممبران انجام می شود. 

چسب ممبران چیست

یکی از سوالات پرتکراری که دائما پرسیده می شود در این باره است چسب ممبران چیست. باید بدانید این چسب دارای پایه آب است و به دو صورت دو جزیی و تک جزیی در بازار  موجود هستند. معمولا، در صنایع کابینت سازی چسب های دوجزیی طرفداران بیشتری دارند. دلیل این امر مقاومت بسیار بالای چسب های دو جزیی در برابر چسب های تک جزیی است. 
چسب های دو جزیی با ماده ای از ایزوسیانول که به عنوان هاردنر ساخته شده است ترکیب می شوند و مقاومت حرارتی بسیار بالایی دارند. با توجه به این موضوع که کابینت های ممبران در آشپزخانه ها به کار برده می شوند و در این فضاها حرارت بسیار بالاست، این چسب ها می توانند بهترین گزینه برای ایجاد پوشش ممبران بر روی کابینت ها باشند.

چسب وکیوم ممبران

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید فرآیند اتصال پوشش ممبران به کابینت چیست. برای اینکار از سیستم ایجاد خلا استفاده می شود. اگر زمانی که پوشش ممبران با استفاده از چسب وکیوم ممبران به کابینت متصل می گردد بر روی آن براده و یا چیزی وجود داشته باشد این پوشش به صورت نامنظم وصل می شود و وجود براده ها بر روی آن نمایش داده می شود. به همین دلیل، نصب این پوشش با استفاده از چسب ممبران نیاز به دانش و تخصص دارد.

خرید چسب ممبران

اگر می خواهید برای خرید چسب ممبران اقدام کنید و کابینت های ممبران را به آشپزخانه خود ببرید باید به موضوع مهمی توجه داشته باشید. کابینت های ممبران برای فضاهای کلاسیک و تجملاتی مناسب هستند. طرح ها و نقش نگاره هایی که بر روی این کابینت ها به کار رفته اند بسیار برجسته و خاص هستند و با الهام از طرح ها رومی قرن 18 و 19 ساخته شده اند. به همین دلیل، استفاده از این کابینت ها در فضاهای بزرگ پیشنهاد می شود. بهتر است قبل از خرید چند نمونه کار کابینت ممبران را مشاهده کنید تا در پایان بتوانید انتخاب درسیت داشته باشید.

قیمت چسب ممبران

یکی از سوالات پرتکراری که پرسیده می شود در مورد قیمت چسب ممبران است. باید بدانید قیمت چسب که میخواهد بر روی کابینت ها وصل شود به موارد متعددی بستگی دارد. آیا شما چسب دو جزیی می خواهید و یا تک جزیی؟ به طور کلی، موارد متعددی بستگی دارند که بر قیمت چسب و کابینت اثر می گذارند. به همین دلیل، شما باید با افراد خبره و متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را برای خرید داشته باشید.

نوشتن یک نظر

با درج نظر در سایت شما حریم خصوصی و شرایط استفاده را خوانده و می‌پذیرید
افزودن نظر
پروژه ها
آخرین پروژه ها