کابینت کلاسیک

نقطه مقابل سبک مدرن، سبک کلاسیک است که بسته به سلیقه مشتری مملو از کنده کاری ها و تزئینات کوچک و بزرگ است. سبک کلاسیک بیانگر معماری و دکوراسیون دوران باستان است و هر چیزی جز ساده است. اگرچه سبک کلاسیک از دیرباز هم در آشپزخانه و هم در دکوراسیون منزل وجود داشته است، اما فرم مدرن آن بسیار جدید است و می توان استفاده از آن را سبکی جدید در طراحی خانه و آشپزخانه دانست. انواع کابینت کلاسیک همانطور که از نامشان پیداست یادآور سنت ها و ویژگی های معماری دوران باستان و گذشته است، بنابراین می توانند فضایی مجلل و مجلل را در عین سنتی بودن و نوستالژیک بودن در ذهن بیننده ایجاد کنند. درها و بدنه کابینت کلاسیک دارای طرح های برآمده و فرو رفته بوده و حکاکی های متنوعی بر روی آن ها دیده می شود. نقش های سلطنتی، منبت کاری و اشرافی، انواع گل های تزئینی و سرستون های کنده کاری شده، ستون های اسکنه دار، گلگونیوم ها و بسیاری موارد دیگر را می توان در کمد لباس کلاسیک مشاهده کرد و حس یک آشپزی اشرافی و کلاسیک را القا می کند.

Image

کابینت کلاسیک چیست؟

کلمه کابینت ریشه فرانسوی دارد، در اصل کابینت به معنی قفسه است. در گذشته در کشور ما از کابینت استفاده می شد، یعنی از ابتدای قرن بیستم کابینت به مدرنیته تبدیل شد. در واقع، با وجود تنوع زیاد در صنعت کابینت، کابینت آشپزخانه کلاسیک برای سال های متوالی محبوب ترین سبک کابینت آشپزخانه بوده است. ویژگی اصلی کابینت کلاسیک وجود ستون ها و سرستون های منبت کاری شده در کنار تاج و زیر نور ابزار است که وجه تمایز کابینت کلاسیک از کابینت مدرن است.

Image

مدل های کابینت کلاسیک

مدل های کابینت کلاسیک آشپزخانه به چهار دسته مختلف تقسیم می شوند. این چهار سبک زیبا و شیک عبارتند از: (کابینت چوبی کلاسیک، کابینت ممبران کلاسیک، کابینت روکشی کلاسیک و کابینت رومی کلاسیک). هر کدام از این چهار سبک ویژگی ها و ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

کابینت چوبی کلاسیک

این سبک کابینت لوکس ترین و مجلل ترین نوع کابینت به حساب می آید. جنس بدنه داخلی کمد چوبی کلاسیک ام دی اف می باشد و درب ها از چوب طبیعی گردو، راش، گیلاس، بلوط و ... ساخته شده و در ضخامت های مختلف موجود می باشد. درب کابینت چوبی کلاسیک نقوش زیبایی دارد. این الگوها بر روی دستگاه CNC ایجاد می شوند. پس از گذراندن مرحله CNC، کابینت چوبی با رنگ پاش ها رنگ آمیزی می شود. رنگ این کابینت تنوع زیادی دارد اما در سال های اخیر کابینت چوبی قهوه ای کلاسیک بیشترین تقاضا را در بازار داشته است. کابینت چوبی کلاسیک شامل ستون های منبت کاری و منبت کاری شده به اشکال مختلف می باشد. همچنین برخلاف کابینت های مدرن آشپزخانه، این سبک از کابینت ها شامل تاج و هایلایت در کابینت های دیواری می شود. معمولا در کابینت چوبی کلاسیک از دال سنگ Corin faux یا سنگ های طبیعی مانند گرانیت و مرمر استفاده می شود.

Image

کابینت روکش چوب کلاسیک

کابینت روکشی بیشتر شبیه به کابینت چوبی است. این نوع کابینت به کابینت طرح چوبی نیز معروف است. بدنه این سبک کابینت از ام دی اف سفید درجه یک استفاده می کند. در ضمن جنس درب این کابینت ام دی اف خام می باشد. این ام دی اف خام در دو طرف با یک لایه میلی متری روکش چوب طبیعی فشرده می شود. پس از پرس این لایه پوشش طبیعی چوب، درب هایی با اندازه دلخواه ساخته می شود. در مرحله بعد با استفاده از دستگاه CNC الگوی مورد نظر روی درب اعمال می شود. در این سبک کابینت، درها مانند یک کابینت چوبی کلاسیک رنگ آمیزی می شوند. تم رنگی این نوع کابینت بسیار گسترده و متنوع است و یکی از مزیت های این سبک کابینت این است که با هزینه کمتری نسبت به کابینت چوبی ظاهر و زیبایی یک کابینت چوبی را خواهید داشت. این نوع کابینت آشپزخانه شامل سرستون با نقش برجسته های مختلف می باشد و برای جذابیت و زیبایی بیشتر در این نوع کابینت آشپزخانه از نورپردازی تاج و زیر استفاده می شود. در پنل کابینت روکش شده کلاسیک از سنگ مصنوعی کورین استفاده شده است که قابلیت برش با ابزار را دارد. در این سبک کابینت از دستگیره های سرامیکی نیز استفاده شده است. این محصول به کابینت طرح چوبی نیز معروف است.

Image

کابینت کلاسیک ممبران

کابینت ممبران یکی دیگر از اعضای خانواده کابینت آشپزخانه کلاسیک است که به کابینت وکیوم یا کابینت پی وی سی نیز معروف است. جنس این کابینت ام دی اف سفید و درب ها ام دی اف خام ناتمام می باشد. پس از تعیین سایز ام دی اف خام این درب ها، ابزار بر روی دستگاه CNC برش داده شده و طرح مورد نظر روی آن اجرا می شود. در مرحله بعد پوشش وکیوم یا غشاء با استفاده از پرس وکیوم به درها فشار داده می شود. مواد روکش کابینت ممبران نوعی پلاستیک قالبی است که در رنگ ها و طرح های مختلف در بازار موجود است. معمولاً مواد صفحه توصیه شده برای کابینت غشایی سبک کلاسیک سنگ مصنوعی کورین یا کوارتز است. کابینت وکیوم یا ممبران شامل رزین و ستون های برجسته برجسته است. این ستون ها قابلیت استفاده به عنوان سوپر ادویه و ... را دارند.

Image

کابینت رومی کلاسیک

کابینت رومی کلاسیک یک کمد لباس ایتالیایی است که برای اولین بار در این کشور تولید شد. این سبک از کابینت شامل ستون های چوبی تراش خورده است که بسیار شبیه به آنهایی است که در روم باستان ساخته شده اند. جنس بدنه این سبک کابینت ام دی اف سفید و درب ها ام دی اف خام می باشد. این درب ها به شکل دلخواه بر روی دستگاه CNC طراحی شده اند. کمد لباس کابینت کلاسیک رومی در رنگ های مختلف موجود است، اما محبوب ترین آن سفید است. متریال رویه این نوع کابینت ها معمولا سنگ کورین مصنوعی یا سنگ کوارتز یا سنگ های طبیعی مانند گرانیت یا مرمر است. کابینت رومی دارای تاج و هایلایتی است که مشخصه سبک آن است و تاج و هایلایت این سبک از کابینت آشپزخانه هیچ ربطی به کابینت های کلاسیک دیگر ندارد. جنس دسته این سبک کابینت معمولا دسته سرامیکی است که به کابینت آشپزخانه و دکوراسیون منزل شما زیبایی می بخشد.

Image

ویژگی کابینت کلاسیک

اگر قصد سفارش کابینت کلاسیک را دارید به این نکته توجه کنید وقتی به کابینت فروشی ها می روید، قطعا با قیمتی متفاوت و شاید چند میلیون تومان تفاوت خواهید داشت. این نکته بسیار حائز اهمیت است، طبق قانون اتحادیه کابینت سازان قیمت تمام شده کابینت مشخص است اما تعدادی از دلالان با سوء استفاده از ناآگاهی مشتریان، قیمت را برحسب متر مربع کمتر از حد معمول محاسبه می کنند. اما هنگام محاسبه متراژ کابینت با اعداد و ارقام بازی می کنند تا فضای بالاتری داشته باشند و در نتیجه قیمت پایین اولیه خود را جبران کنند، پیشنهاد می کنیم از شرکت های معتبر خرید کنید تا بتوانید با خیالی آسوده کاری بی عیب و نقص داشته باشید. بهتر است قبل از خرید با ویژگی کابینت کلاسیک آشنا شوید.اگر میزان نور طبیعی در محیط آشپزخانه کم است از رنگ های روشن استفاده کنید. اجسام سنگین را روی کابینت قرار ندهید. محفظه کابینت را با توجه به فضای معمولی آن پر کنید، پر کردن بیش از حد محفظه کابینت باعث می شود که ظاهر آن نامرتب باشد. وسایل خیس را داخل کابینت قرار ندهید زیرا باعث باد شدن این قسمت می شوند. هرگز کابینت کلاسیک را با آب یا مواد شوینده نشویید، بهتر است از یک پارچه تمیز کننده مرطوب استفاده کنید.

Image

اگر آشپزخانه کوچک و چیزهای زیادی دارید، از کابینت های کمدی استفاده کنید تا فضای بیشتری به شما بدهد. اگر آشپزخانه بزرگی دارید، از کابینت تیره رنگ استفاده کنید. این رنگ کابینت در آشپزخانه های U شکل و بزرگ بسیار زیبا است. اگر آشپزخانه کوچک یا فضای آشپزخانه ای با ستون های زیاد دارید، از انتخاب کابینت آشپزخانه کلاسیک خودداری کنید. در نهایت، اگر دکوراسیون فعلی شما یک کابینت آشپزخانه کلاسیک است و روی آن خط و خش وجود دارد، به راحتی می توانید بازسازی آن را به صنعتگران با تجربه بسپارید. مطالعه کلاسیک ادامه هنر طراحی داخلی کلاسیک است و به همین دلیل ویژگی اصلی هنر کلاسیک - نوستالژی را به همراه دارد. کابینت ممبران کلاسیک یا کابینت چوبی کلاسیک در آشپزخانه کلاسیک دیده می شود. این دو ماده توانایی ایجاد ساختارها و نقش های مختلف ساده و پیچیده را بر روی خود دارند. طرح هایی که مختص این سبک از کابینت ها هستند.

Image

سبک دکور کلاسیک از دیرباز محبوب بوده و هنوز هم یکی از نمونه های مجلل و مجلل طراحی و چیدمان خانه به حساب می آید. از آنجایی که امروزه هماهنگی و هماهنگی بین قسمت های مختلف دکوراسیون مورد نیاز است، بنابراین در دکوراسیون به سبک کلاسیک باید از کابینت های غیر مدرن استفاده کرد. کمدهای کلاسیک ظاهری حجیم و ظریف دارند و روی بدنه آن ها می توان نقش های سلطنتی مختلف و کنده کاری های سنتی را مشاهده کرد. استفاده از این کابینت ها در آشپزخانه های مدرن سنتی و مطابق با مد روز است و افراد زیادی در سراسر دنیا علاقه مند به استفاده از این کابینت های زیبا و بامزه در آشپزخانه خود هستند.

Image

عکس های کابینت کلاسیک 

اصولا کابینت آشپزخانه در دو سبک مدرن و کلاسیک به فروش می رسد. کابینت مدرن شکل ساده و تمیزی از کابینت آشپزخانه است که در آن سادگی حرف اول را می زند. در یک دفتر مدرن هیچ چیز جدیدی از هیچ گونه دکوراسیون و جزئیات پیچیده   وجود ندارد و همه چیز در اوج سادگی تزئین شده است. همانطور که از نام کابینت مدرن پیداست، این سبک کابینت یک سبک نسبتا جدید در طراحی خانه و آشپزخانه است.انواع چوب های طبیعی مورد استفاده در ساخت کابینت های چوب جامد کلاسیک عبارتند از راش، افرا، گردو، گیلاس، بلوط و ... که هر کدام بسته به نوع و نوع خود دارای بافت، رنگ و نقش های طبیعی بسیار جذابی هستند. البته قیمت هر کسی متفاوته علاوه بر کابینت های چوب جامد، انواع کابینت روکش شده نیز به سبک کلاسیک ساخته می شوند. این کابینت ها از مواد خام ام دی اف ساخته شده اند که با روکش چوب واقعی پوشانده شده اند و قیمت پایین تری نسبت به کابینت های چوب جامد کلاسیک دارند. این کابینت ها نیز در گروه کابینت های گران قیمت قرار می گیرند. کابینت ممبران نمونه دیگری از کابینت های کلاسیک است که امروزه به دلیل قیمت بسیار پایین نسبت به تمام کابینت های چوبی بسیار محبوب و متداول شده است.

Image

کابینت ممبران از MDF خام و روکش PVC ساخته شده است. ام دی اف خام ابتدا بر روی دستگاه CNC طراحی و حک می شود و سپس به طور کامل با PVC یکپارچه می شود. کابینت ممبران در برابر آب و رطوبت بسیار مقاوم است و در صورت تولید توسط شرکت ها و کارگاه های خوب و ممتاز می تواند بسیار پایدار و بادوام باشد.عکس های کابینت کلاسیک در انواع وبسایت ها قابل مشاهده هستند و شما را در انتخاب کمک میکنند. در گذشته،کابینت  کلاسیک منحصراً از چوب طبیعی ساخته می شد. حتی امروزه کابینت کلاسیک با چوب جامد بهترین و گران ترین نمونه کابینت کلاسیک محسوب می شود. کابینت های چوب جامد تماما از چوب طبیعی ساخته شده اند و کنده کاری و منبت کاری روی آن ها به صورت دستی انجام می شود، علاوه بر این، مراحل ساخت و نصب آن ها پر زحمت و زمان بر است، بنابراین قیمت نهایی آنها بسیار بالاست. البته باید گفت که بسیار ظریف و دارای ارزش هنری هستند.

Print
150 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

با درج نظر در سایت شما حریم خصوصی و شرایط استفاده را خوانده و می‌پذیرید
افزودن نظر