کابینت جزیره

کابینت جزیره به عنوان یکی از جدیدترین و زیباترین مدل های طراحی آشپزخانه مدرن به شمار می آید که محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. زیرا فضای شناور آزاد آن مورد توجه هر آشپزخانه ای می باشد. باید بیان کنیم که  ایده های زیادی برای طراحی و اجرای جزیره آشپزخانه موجود است. از میزهای متضاد هم گرفته تا اکسسوری های پررنگ و سبک هایی که از نظر زیبایی بیشتر شبیه مبلمان هستند. اگر استفاده از کابینت جزیره ای را در آشپزخانه تجربه کرده باشید قطعاً به تاثیرگذاری و ضرورت آن در دکوراسیون آشپزخانه پی برده اید. این کابینت های جزیره ای را می توان در هر رنگ و متریالی ساخت و نکته اصلی ترکیب مناسب این عنصر جدید با بخش ها و تجهیزات دیگر آشپزخانه می باشد تا به عنوان یک واحد منسجم در معرض نمایش قرار گیرد.

کابینت جزیره چیست؟

در پاسخ به سوال کابینت جزیره چیست می توان گفت یکی از مدرن ترین انواع کابینت استفاده از کابینت جزیره می باشد. این کابینت در دکوراسیون امروزی خیلی زیاد دیده می شود. کابینت مدل جزیره ای که به کابینت اپن نیز معروف است این روزها طرفداران زیادی دارد. این کابینت در وسط آشپزخانه قرار داده می شود و با اینکه فضا را تا حدودی اشغال کرده و کوچک می کند اما توصیه می کنیم به دلیل زیبایی و کاربردی بودن از این کابینت ها استفاده کنید. روی این کابینت می توانید از گاز رومیزی یا ماشین ظرفشویی را مورد استفاده قرار دهید که علاوه بر زیبایی بسیار کارآمد است. می توانید روی آن آشپزی کنید و ظرف ها را بشویید.

جزیره کابینت

اگر اتاق غذاخوری یا فضای جداگانه ای برای میز ناهارخوری در آشپزخانه منزل شما وجود ندارد فکر می کنید استفاده از  جزیره کابینت به عنوان میز غذاخوری چطور به نظر می رسد؟ کابینت جزیره ای علاوه بر زیبایی به استفاده از فضا به بهترین شکل ممکن هم کمک می کند. در واقع می توان گفت که کمتر صاحب خانه ای است که از کابینت های جزیره ای خوشش نیاید. وجود این مدل کابینت در آشپزخانه آنقدر خاص و منحصر به فرد است که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند و به همین دلیل یکی از محبوب ترین مدل های کابینت است. اگر فضای کافی برای داشتن جزیره کابینت دارید تجربه داشتن یک جزیره زیبا و منحصر به فرد در آشپزخانه خود را فراموش نکنید.

انواع کابینت جزیره ای

انواع کابینت  جزیره کوچک را می توان از چوب یا سنگ ساخت. به طور عمومی اگر این نوع جزایر متحرک باشند چوبی و در صورت ثابت بودن از سنگ ساخته می شوند. به یاد داشته باشید که وقتی صحبت از جا به جا کردن کابینت های جزیره ای حرف به میان می آید به این معنا نیست که قادر باشید به کل کابینت را جابجا کنید. قسمتی از کابینت جزیره را می توان به صورت متحرک و یا به عبارتی به صورت تاشو طراحی کرد که با استفاده از قابلیت های جزیره متحرک می توان فضای مناسبی را در آشپزخانه به وجود آورد.

مدل های 1402 کابینت جزیره ای

همه ما می دانیم که آشپزخانه یکی از پرکاربردترین مکان ها به خصوص برای خانم ها می باشد. به همین جهت طراحی کابینت جزیره منحصر به فرد در یک آشپزخانه کوچک می تواند برای سلامت ذهن و روان و رفاه اعضای خانواده بسیار موثر و مفید باشد. از مدل های ۱۴۰۲ کابینت جزیره ای می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 کابینت های جزیره ای L شکل

می توانید از مدل L شکل کابینت جزیره جذاب به عنوان یکی از طرح های مدرن این کابینت نام ببرید. به خوبی در یک آشپزخانه کلاسیک قرار می گیرد. کابینت های جزیره ای L شکل برای آشپزخانه های بزرگ طراحی شده اند و می توانند فضایی بسیار کاربردی و همه کاره را برای شما ایجاد کنند. 
یکی از مزیت های این مدل، این است که اگر سینک به آن اضافه کنید می توانید از فضای بزرگ اطراف سینک برای پخت و پز به شکل دلپذیری استفاده کنید. همچنین اگر از آن به عنوان میز ناهارخوری استفاده کنید فضای کافی برای نشستن و چیدمان دارید. یکی از معایب کابینت های ال شکل جزیره این است که رفت و آمد در آشپزخانه را سخت می کند. همچنین با استفاده از آن تقسیم بندی فضا به شکلی زیبا و مناسب به هم می خورد.

 مدل کابینت U شکل

مدل دیگر کابینت جزیره U شکل می باشد. این مدل حداکثر کارایی و فضای ذخیره سازی را فراهم می کند. علاوه براین چندین عملکرد از قبیل ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، ترکیب گاز را می توان به طور همزمان به این مدل اضافه کرد. طراحی این مدل بر اساس نیاز به آشپزخانه بزرگ و فضای کافی است. زیرا این مدل فضای زیادی را اشغال می کند که می توانید آشپزخانه را از اتاق نشیمن جدا کنید. معایب که مدل کابینت U جزیره ای دارد این است که باعث اشغال فضا و به سختی حرکت  کردن در آشپزخانه می شود. 

کابینت گرد یا هلالی

نوع دیگری از کابینت جزیره مدل گرد یا هلالی می باشد. این مدل بسیار منحصر به فرد و جذاب است و تمامی کارهای آشپزخانه به این کابینت کاربردی انتقال پیدا می کند. این مدل کابینت به آشپزخانه بزرگ زیبایی خاصی می بخشد و فضایی شیک و خاص ایجاد می کند. فضای ذخیره سازی بسیار بزرگی دارد و به راحتی می توان در اطراف میز رفت و آمد کرد. ایرادی که کابینت گرد یا هلالی جزیره ای دارد این است که کار با آن آسان نیست و به دلیل هلالی یا گرد بودن نمی تواند فضای اطراف را به یک اندازه مورد استفاده قرار دهد

مدل نیم کابینت و نیم صندلی

یکی از انواع مدل کابینت جزیره مدل نصف کابینت و نصف صندلی می باشد. هدف آن افزایش تعداد صندلی است و می تواند نیمی از کابینت را به میز و نیمی دیگر را به کابینت ها یا کشوهای ضروری اختصاص می دهد. زیرا گاهی اوقات نیازی به تعداد زیاد صندلی در اطراف کابینت نیست و می توانید قسمتی از فضا را برای استفاده کارآمد و موثر به کار ببرید.

کابینت های جزیره ای بدون کابینت

این مدل یکی از انواع کابینت های جزیره ای بوده که برای محوطه سازی مناسب است. این مدل کابینت جزیره در واقع یک میز با کشوهایی می باشد که به آن اضافه شده است. مهمترین نکته در مورد مدل کابینت های جزیره ای بدون کابینت این است که در همه آشپزخانه ها چه کوچک و چه بزرگ قابل استفاده می باشد. مزیت این مدل ارزان بودن نسبت به سایر انواع کابینت های جزیره ای است. رویه میز چوبی است و نسبت به سطوح دیگر مانند سطوح سنگی ضد خش و مقاوم نیست. تمامی مدل های کابینت جزیره که در اینجا معرفی کردبم با توجه به نوع آشپزخانه ها و فضاها و سلیقه مشتری قابل طراحی و اجرا می باشد.

قیمت کابینت جزیره

از آنجایی که روش محاسبه قیمت کابینت دارای پیچیدگی های فراوانی است به همین‌ جهت همه افراد در مورد آن آگاهی کافی ندارند. متاسفانه عده ای که قصد سودجویی دارند از این عدم شفافیت و عدم اطلاع مردم سو استفاده کرده و برای محاسبه قیمت از شیوه های غیرمنصفانه استفاده می کنند. به طوری که هزینه نهایی برای مصرف کننده از میزان قیمت واقعی بسیار بیشتر است. عوامل تعیین کننده قیمت تمام شده یک کابینت شامل قیمت پایه، ابعاد کابینت و طراحی یا مدل کابینت جزیره می شود. بنابراین فراموش نکنید که هر یک از این عوامل ذکر شده تاثیر بسزایی در هزینه نهایی کابینت مدل جزیره ای شما دارد.

طرح کابینت جزیره

طرح کابینت جزیره آشپزخانه به روش های مختلفی ساخته می شوند که برخی ساده و برخی کاربردی هستند. پس مدلی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز و دکوراسیون آشپزخانه شما باشد. طراحی کابینت جزیره آشپزخانه می تواند مکانی برای نشستن و غذا خوردن به شما بدهد.

کابینت جزیره متحرک

یکی از انواع کابینت جزیره ای مدل متحرک آن است. طراحی کابینت جزیره ای متحرک به گونه ای طراحی شده که روی چرخ هایی قرار گرفته است. بنابراین به راحتی می توان آن را در جایی که می خواهید قرار داد و در صورت نیاز به فضای بیشتر می توانید این کابینت را به قسمت دیگری منتقل کنید. همچنین اگر لازم دارید می توانید آن را در کنار اتاق غذاخوری قرار دهید.
 با توجه به میزان قیمت می توان این نوع کابینت را یک مدل کم هزینه نامید. سفارش این نوع کابینت جزیره در مدل های چرخ دار با چرخ های معین، چرخ های مخفی یا قطعات متحرک مختلف امکان پذیر می باشد. معایب مدل متحرک کابینت های جزیره ای این است که امکان دارد برای خرد کردن یا برش دادن مواد غذایی یا کارهای مشابه مناسب نباشد و باید از ترمز استفاده کنید. انتخاب این مدل برای محیط های کار و فضاهای صنعتی گزینه ای مفیدتر و مناسب تر است. اما استفاده از آن در آشپزخانه نیز کارکرد و زیبایی خاصی دارد.

کابینت جزیره منحنی

کابینت جزیره منحنی به دلیل طراحی منحصر به فرد و زیبایی خاص سازگاری بالا با انواع فضاها دارد و قابل استفاده در آشپزخانه های کوچک و بزرگ می باشد. با انتخاب مدل منحنی کابینت جزیره ب ای آشپزخانه های بزرگ می توان جلوه زیبایی دکوراسیون را افزایش داد.

کابینت جزیره ای کلاسیک

کابینت جزیره ای کلاسیک به عنوان یکی از بهترین مدل های کابینت جزیره آشپزخانه به شمار می آید که از زیبایی کابینت های چوبی کم ندارند. دلیل استفاده از روکش چوب فقط پایین آوردن هزینه کابینت نمی باشد بلکه دلایل دیگری نیز برای به کار بردن روکش به جای چوب موجود می باشد. یکی از آنها این است که روکش های چوبی در مقایسه با کابینت های چوبی بسیار متنوع هستند. وجود این تنوع باعث افزایش انتخاب مشتریان از نظر طرح و رنگ کابینت آشپزخانه می شود. روکش چوب به طور معمول در ساخت انواع کابینت های مدرن و کلاسیک حتی کابینت های نئوکلاسیک کاربرد دارد.

امروزه پیشرفت های سریع در انواع طرح ها و متریال ها باعث شده است که کابینت جزیره در انواع فضاها و مدل ها اعم از آشپزخانه های خانگی و صنعتی کوچک و بزرگ ساخته شوند. یک کابینت مدل جزیره ای کوچک برای آشپزخانه هایی با فضاهای کوچک ایده آل است. این نوع کابینت جزیره ای فضای آشپزخانه کوچک شما را به میزان قابل توجهی گسترش می دهد. از طرفی به وسیله آن فضای خالی عملا بدون استفاده در مرکز آشپزخانه را می توان به یک فضای بسیار زیبا با کاربردهای بسیار زیاد تبدیل کرد. بنابراین در صورتی که آشپزخانه کوچکی دارید و همیشه از کمبود جا شکایت دارید استفاده از این نوع کابینت جزیره ای را پیشنهاد می کنیم. این مدل را می توان در انواع طرح ها اجرا و طراحی کرد. علاوه براین می توانید با اضافه کردن صندلی از آن به عنوان میز ناهارخوری در خانه های کوچک نیز استفاده کنید. پس از اجرای این نوع کابینت در آشپزخانه خود می توانید فضای زیادی را ذخیره کنید و مشکل کمبود جا کافی را برای همیشه برطرف نمایید. از طرفی جلوه ای منحصر به فرد و بسیار زیبا در فضای آشپزخانه شما به وجود می آید. 

Print
264 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

با درج نظر در سایت شما حریم خصوصی و شرایط استفاده را خوانده و می‌پذیرید
افزودن نظر