مقالات آکوچوب
تکنولوژی چوب ممبران
توضیحات
1402/06/18
17 بازدید

تکنولوژی چوب ممبران

باید همین ابتدا گفت که ممبران اصلا نوعی چوب نیست، بلکه یک تکنولوژی در ساخت مصنوعات چوبی، با قدمتی نه چندان طولانی در ایران می باشد (چیزی در حدود 8 سال)، خوب است بدانید ایران در این زمینه حتی یکی از کشورهای پیشرو به حساب می آید، به طوریکه با توجه به جمعیت آن بیشترین متقاضیان کابینت ممبران را در خود جای داده است.

به خوبی می دانید که متریال مصرفی برای اغلب مصنوعات چوبی مانند کمد و کابینت، چوب خالص نیست بلکه ورقه هایی است به نام ام دی اف، ورقه های خام mdf دارای این قابلیت می باشند که پوشش های متنوعی را بپذیرند، و اسم گذاری نهایی آنها نیز وابسته به همین پوشش هاست، از جمله روکش چوب، ورق ممبران، هایگلاس و... اما مغزی تمام این ورق ها، در اصل همان ماده خام mdf می باشد.

چوب ممبران چیست

گذشته از تاریخچه ممبران، تکنولوژی ممبران در همین دو مرحله به زبانی ساده خلاصه می شود:

ابتدایی ترین مرحله همان است که ورق های خام mdf را برجسته کاری و یا حکاکی می کنند، این عملیات براساس طرحی که قرار است ساخته شود، انجام می گیرد، طرح ها، به نقش و نگار های کمد یا کابینت ممبران بستگی دارند.

مرحله دوم آن است که ورق آماده و چسبکاری شده را، داخل دستگاهی با تکنولوژی وکیوم می برند دستگاه وکیوم، با قدرت مکشی بسیار بسیار بالا، لایه ای بسیار نازک از جنس pvc راروی این ورق های زیبا سازی شده می کشد، درواقع به وسیله نیروی مکش زیاد، حرارتو چسب، این لایه به جسم mdf می چسبد، و زمانیکه شما به تکنولوژی ممبران نگاه کنید، این حس را خواهید داشت که به یک جسم واحد می نگرید.

در ضمن به علت دستگاه وکیوم، به این تکنولوژی گاهی، وکیوم نیز می گویند، مانند کابینت وکیوم.

دلیل محبوبیت تکنیک چوب ممبران در ایران

به زبانی ساده: زیرا به وسیله لایه پی وی سی که توضیحش در بالا آمد، می توان محصول نهایی را بسیار شبیه چوب در آورد. متریال و طرح چوبی، میان ما ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است، به علاوه کالای گرانی نیز به حساب می آید، جنگل های زیادی از میان رفته اند، پس چرا از تکنولوژی چوب ممبران که می تواند با  قیمتی پایین تر و حفظ طبیعت، احساس بودن آن در خانه را نیز به ما بدهد غفلت کنیم.

لیست مقالات آکوچوب
1402/06/21
43 بازدید
انواع روکش کابینت

وجود انواع روکش باعث میشود مقاومت کابینت آشپزخانه در برابر عوامل مختلف بالا رود و طول عمر آن افزایش یابد.

1402/06/18
30 بازدید
تماس با آب و رطوبت کابینت ممبران

تماس با آب و رطوبت کابینت ممبران : همانطور  که میدانید آب اصلی ترین عامل تغییر شکل چوب و باد کردن آن میباشد

1402/06/18
33 بازدید
عمر کابینت را چطور بالا ببریم

متاسفانه به دلیل عدم آگاهی خیلی از خانواده ها در نگهداری کابینت آشپزخانه، کابینت در این خانه ها به سرعت پوسیده و خراب می شود

1402/06/18
33 بازدید
نگهداری از کابینت ممبران

نگهداری از کابینت ممبران شامل روش هایی می شود که اگر رعایت شوند، خواهید توانست تا سالها کابینت زیبای خود را مثل روز اول حفظ کنید

1402/06/18
39 بازدید
مشخصات رنگ پلی اورتان

مشخصات رنگ پلی اورتان : پلی اورتان می‌تواند بر پایه‌ی آب باشد یا بر پایه‌ی روغن. پلی اورتانی که بر پایه روغن است

1402/06/18
35 بازدید
تاریخچه و قدمت کابینت ها

کابینت واژه ای فرانسوی (cabinet) است که به معنای کمد و قفسه هایی چوبی یا فلزی ست که برای نگه داشتن اشیا از آن ها استفاده می کنند

1402/06/18
31 بازدید
تفاوت کابینت های ممبران با مدل مدرن

کابینت ممبران یکی از زیباترین کابینت ها می باشد که هم در سبک مدرن و هم در سبک کلاسیک در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد

1402/06/18
25 بازدید
اجزاء یک کابینت

اجزاء یک کابینت شامل مواردی است که با دانستن آنها می توانید خرید یا سفارش هوشمندانه تری داشته باشید،

1402/06/18
31 بازدید
انواع کابینت بر اساس نحوه اتصال و ساخت

انواع کابینت بر اساس نحوه اتصال و ساخت : دسته بندی طرح کابینت آشپزخانه در دو نوع کلاسیک و مدرن خلاصه می شود

1402/06/18
24 بازدید
کابینت آشپزخانه دو رنگ یا ترکیبی

کابینت آشپزخانه دو رنگ یا ترکیبی : اولین چیزی که برای انتخاب رنگ و نوع جنس کابینت باید انجام دهید این است که شناخت کامل از آشزخانه ای که قرار طراحی کابینت شود داشته باشید.

1234567