مقالات آکوچوب
انواع روکش کابینت
توضیحات
1402/06/21
460 بازدید

انواع روکش کابینت

انواع روکش کابینت : کابینت از جمله تجهیزاتی است که حضور آن در آشپزخانه امری ضروری می باشد. امروزه کابینت ها از جنس های مختلف و در طرح ها و رنگ های متنوع ساخته میشوند که رایج ترین آنها کابینت ام دی اف با روکش های متفاوت است. روکش هایی که بر روی سطح ام دی اف قرار میگیرند دارای قابلیت ها و ویژگی های منحصر بفرد خود هستند و از نظر جنس با هم متفاوت میباشند. وجود انواع روکش باعث میشود مقاومت کابینت آشپزخانه در برابر عوامل مختلف بالا رود و طول عمر آن افزایش یابد.

انواع روکش کابینت : این روکش ها به دو دسته طبیعی و مصنوعی دسته بندی میشوند که از بین آنها روکش های مصنوعی رایج تر و کاربردی تر هستند. روکش های طبیعی از لایه های نازک چوب طبیعی تشکیل میشوند که قیمت آنها نسبت به روکش های مصنوعی گران تر است. به همین دلیل امروزه روکش های مصنوعی کاربرد بیشتری دارند. در این نوشته به معرفی انواع روکش های مصنوعی پرداخته شده است. این روکش ها شامل موارد زیر میباشند:

روکش های لمینت(LAMINATED SHTTERS)

اینها روکش هایی هستند که مواد پایه آنها، ام دی اف(MDF)، یا تخته سه لایی ضد آب است که بر سطح آنها ورق های چند لایه میکا قرار گرفته و ثابت شده است. روکش ها از چهار طرف با نوارهای پی وی سی(PVC)، آلومینیوم یا مهره های چوبی وصل شده اند، و ظاهر سازمان یافته ای ایجاد می کنند. این روکش ها، پر قدرت و با دوام هستند و متداول ترین نوع روکشی هستند که در بیشتر آشپزخانه ها به کار می رود. در بین انواع روکش کابینت، اینها دارای بیش از 2000 گزینه برای انتخاب رنگ هستند و در رنگ های مات یا براق عرضه می شوند.

روکش های لمینت پست فرم(POST FORMED LAMINATE SHUTTERS)

این روکش ها، توسط روش های تکنولوژیکی پیشرفته ساخته شده اند، روکش های پست فرم(post-formed)، دارای میکای چند لایه ی انعطاف پذیر هستند که بر روی ام دی اف(MDF) ضد آب محکم، یا روی تخته سه لایی ضد رطوبت ام آر(MR) قرار گرفته اند. در این تکنیک، ماده داخلی کاملا توسط خود لمینت حاشیه بندی شده است. بنابراین، تیزی های لبه به حداقل می رسد، لایه لایه شدن کاهش می یابد، دوام افزایش می یابد و یک ظاهر یکدست پیدا می کند. این روکش ها، خوش استیل و امروزی هستند، و برای کابینت های دیواری و پایین تر عالی هستند. به علاوه، در بیش از 100 رنگ و طرح مختلف عرضه می شوند.

روکش های ممبران پی وی سی(PVC MEMBRANE SHUTTERS)

ممبران های پی وی سی(PVC) ورق های فویل نازکی هستند که روی تخته های سه لایی BWR یا روی صفحات ام دی اف ضد آب قرار گرفته اند. این روکش دارای رنگ یکدست و صاف هستند و مقاومت بالاتری در برابر آب دارند. می توان به راحتی روی آنها حکاکی کرد و از آنجایی که در کارخانه ساخته می شوند، نیاز به بستن لبه ها، مانند آنچه در مورد روکش های لمینت گفته شد، ندارند. روکشهای پی وی سی مدرن هستند و ظاهر خوش استیلی دارند و برای آشپزخانه های امروزی عالی هستند.

لیست مقالات آکوچوب
1402/07/19
201 بازدید
کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران طرح چوب نوعی پوشش است که با فشار دادن غشاهای PVC بر روی سطح MDF خام یک طرفه به دست می آید. ممبران های پی وی سی مورد استفاده در ساخت کابینت های ممبران، درب روکش پی وی سی هستند. 

1402/06/21
460 بازدید
انواع روکش کابینت

وجود انواع روکش باعث میشود مقاومت کابینت آشپزخانه در برابر عوامل مختلف بالا رود و طول عمر آن افزایش یابد.

1402/06/18
482 بازدید
تماس با آب و رطوبت کابینت ممبران

تماس با آب و رطوبت کابینت ممبران : همانطور  که میدانید آب اصلی ترین عامل تغییر شکل چوب و باد کردن آن میباشد

1402/06/18
350 بازدید
عمر کابینت را چطور بالا ببریم

متاسفانه به دلیل عدم آگاهی خیلی از خانواده ها در نگهداری کابینت آشپزخانه، کابینت در این خانه ها به سرعت پوسیده و خراب می شود

1402/06/18
267 بازدید
نگهداری از کابینت ممبران

نگهداری از کابینت ممبران شامل روش هایی می شود که اگر رعایت شوند، خواهید توانست تا سالها کابینت زیبای خود را مثل روز اول حفظ کنید

1402/06/18
513 بازدید
مشخصات رنگ پلی اورتان

مشخصات رنگ پلی اورتان : پلی اورتان می‌تواند بر پایه‌ی آب باشد یا بر پایه‌ی روغن. پلی اورتانی که بر پایه روغن است

1402/06/18
316 بازدید
تاریخچه و قدمت کابینت ها

کابینت واژه ای فرانسوی (cabinet) است که به معنای کمد و قفسه هایی چوبی یا فلزی ست که برای نگه داشتن اشیا از آن ها استفاده می کنند

1402/06/18
250 بازدید
تفاوت کابینت های ممبران با مدل مدرن

کابینت ممبران یکی از زیباترین کابینت ها می باشد که هم در سبک مدرن و هم در سبک کلاسیک در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد

1402/06/18
229 بازدید
اجزاء یک کابینت

اجزاء یک کابینت شامل مواردی است که با دانستن آنها می توانید خرید یا سفارش هوشمندانه تری داشته باشید،

1402/06/18
303 بازدید
انواع کابینت بر اساس نحوه اتصال و ساخت

انواع کابینت بر اساس نحوه اتصال و ساخت : دسته بندی طرح کابینت آشپزخانه در دو نوع کلاسیک و مدرن خلاصه می شود

1234567