دفتر مرکزی: 02177351000
انواع روکش کابینت انواع روکش کابینت
نویسنده: علیرضا عزیزمند / تاریخ انتشار: 21/ 06/ 1402
1115 بازدید

انواع روکش کابینت : کابینت از جمله تجهیزاتی است که حضور آن در آشپزخانه امری ضروری می باشد. امروزه کابینت ها از جنس های مختلف و در طرح ها و رنگ های متنوع ساخته میشوند که رایج ترین آنها کابینت ام دی اف با روکش های متفاوت است. روکش هایی که بر روی سطح ام دی اف قرار میگیرند دارای قابلیت ها و ویژگی های منحصر بفرد خود هستند و از نظر جنس با هم متفاوت میباشند. وجود انواع روکش باعث میشود مقاومت کابینت آشپزخانه در برابر عوامل مختلف بالا رود و طول عمر آن افزایش یابد.

انواع روکش کابینت : این روکش ها به دو دسته طبیعی و مصنوعی دسته بندی میشوند که از بین آنها روکش های مصنوعی رایج تر و کاربردی تر هستند. روکش های طبیعی از لایه های نازک چوب طبیعی تشکیل میشوند که قیمت آنها نسبت به روکش های مصنوعی گران تر است. به همین دلیل امروزه روکش های مصنوعی کاربرد بیشتری دارند. در این نوشته به معرفی انواع روکش های مصنوعی پرداخته شده است. این روکش ها شامل موارد زیر میباشند:

روکش های لمینت(LAMINATED SHTTERS)

اینها روکش هایی هستند که مواد پایه آنها، ام دی اف(MDF)، یا تخته سه لایی ضد آب است که بر سطح آنها ورق های چند لایه میکا قرار گرفته و ثابت شده است. روکش ها از چهار طرف با نوارهای پی وی سی(PVC)، آلومینیوم یا مهره های چوبی وصل شده اند، و ظاهر سازمان یافته ای ایجاد می کنند. این روکش ها، پر قدرت و با دوام هستند و متداول ترین نوع روکشی هستند که در بیشتر آشپزخانه ها به کار می رود. در بین انواع روکش کابینت، اینها دارای بیش از 2000 گزینه برای انتخاب رنگ هستند و در رنگ های مات یا براق عرضه می شوند.

روکش های لمینت پست فرم(POST FORMED LAMINATE SHUTTERS)

این روکش ها، توسط روش های تکنولوژیکی پیشرفته ساخته شده اند، روکش های پست فرم(post-formed)، دارای میکای چند لایه ی انعطاف پذیر هستند که بر روی ام دی اف(MDF) ضد آب محکم، یا روی تخته سه لایی ضد رطوبت ام آر(MR) قرار گرفته اند. در این تکنیک، ماده داخلی کاملا توسط خود لمینت حاشیه بندی شده است. بنابراین، تیزی های لبه به حداقل می رسد، لایه لایه شدن کاهش می یابد، دوام افزایش می یابد و یک ظاهر یکدست پیدا می کند. این روکش ها، خوش استیل و امروزی هستند، و برای کابینت های دیواری و پایین تر عالی هستند. به علاوه، در بیش از 100 رنگ و طرح مختلف عرضه می شوند.

روکش های ممبران پی وی سی(PVC MEMBRANE SHUTTERS)

ممبران های پی وی سی(PVC) ورق های فویل نازکی هستند که روی تخته های سه لایی BWR یا روی صفحات ام دی اف ضد آب قرار گرفته اند. این روکش دارای رنگ یکدست و صاف هستند و مقاومت بالاتری در برابر آب دارند. می توان به راحتی روی آنها حکاکی کرد و از آنجایی که در کارخانه ساخته می شوند، نیاز به بستن لبه ها، مانند آنچه در مورد روکش های لمینت گفته شد، ندارند. روکشهای پی وی سی مدرن هستند و ظاهر خوش استیلی دارند و برای آشپزخانه های امروزی عالی هستند.

شما در پاسخ به

نظر شما اضافه شد، اما ابتدا باید تایید شود.

لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
لطفا یک نظری بنویسید
افزودن نظر